2022-03-12

„Animal”: W jaki sposób walczyć o przyszłość naszej planety?

0

Unikatowa produkcja o tym, dlaczego zwierzęta giną i jak można temu zapobiec. Ekologiczny dokument w reżyserii Cyrila Diona, który miał premierę podczas ubiegłorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmwego w Cannes w sekcji Kino dla klimatu. W polskiej wersji językowej filmu lektorką jest Krystyna Czubówna. „Animal” w kinach od 18 marca.

W obliczu wielkiego zagrożenia
„Animal” to wyjątkowa opowieść dla wszystkich, którzy troszczą się o przyszłość naszej planety. Ten film powinien znaleźć szerokie grono odbiorców, którzy dostrzegą status człowieka na naszej planecie i zobaczą, jak ważna jest integracja z naszym środowiskiem naturalnym. Żyjemy w obliczu zagrożenia, które naukowcy określają jako „szóste masowe wymieranie” – w ciągu ostatnich czterdziestu lat zniknęło sześćdziesiąt procent żyjących na Ziemi kręgowców oraz osiemdziesiąt procent europejskich owadów latających.

Kim są bohaterowie dokumentu?
Bella i Vipulan, dwójka nastolatków oddanych sprawie ochrony zwierząt, oraz Jane Goodall, powszechnie znana prymatolożka zajmująca się badaniami nad szympansami, zabierają widzów w podróż po całym świecie, aby pomóc im zrozumieć, dlaczego zwierzęta giną i co możemy zrobić, żeby odwrócić tę śmiertelną tendencję. Ciekawe rozmowy, inspirujące inicjatywy i zaangażowanie młodych bohaterów dają nadzieję na lepszą przyszłość i sprawiają, że „Animal” jest filmem unikatowym.

Partnerami filmu są: WWF, Ogród Zoologiczny w Warszawie, Ogród Zoologiczny we Wrocławiu, Stowarzyszenie Otwarte Klatki, Polski Klub Ekologiczny, STO, Fundacja „Łąka”. Patronem filmu jest Fokus TV.

„Animal” w kinach od 18 marca.

Komentarze