2020-08-14

„Rolnicy. Podlasie”: Nowe losy znanych bohaterów

0

Jak gospodarstwa radzą sobie z trudną sytuacją w trakcie pandemii? Serial dokumentalny „Rolnicy. Podlasie” prezentuje dwa oblicza wsi XXI wieku. To nie tylko zderzenie różnych kultur czy ukazanie prawdziwego życia na wsi, ale przede wszystkim poznanie ludzi, dla których uprawa ziemi i hodowla zwierząt to „chleb powszedni”. Kiedy premiera?

Pierwszy sezon serialu „Rolnicy. Podlasie” był hitem jesieni w FOKUS TV. Druga seria zdobyła jeszcze większą widownię, jednak ze względu na narodową pandemię produkcja została przerwana. Tym razem dokument pojawi się na antenie z jeszcze większą liczbą odcinków.

W serialu „Rolnicy. Podlasie” odwiedzamy m.in. Plutycze, Haćki, Strabla, Laszki, Wojszki, Sieniewice i Pokaniewo. Gienek i jego syn Andrzej słyną z posiadania niebieskich krów i około dwudziestu hektarów pól. Emilia z Laszek przeprowadziła się na wieś po śmierci dziadka. Od tamtej pory prowadzi prężnie działające gospodarstwo rolne. Większość zwierząt uratowała spod noża rzeźnika.

Tomek i Monika z wsi Pokaniewo zarządzają dużym i nowoczesnym gospodarstwem. Sianokosy odbywają się automatycznie, za pomocą samozbierających naczep, działających z użyciem satelity. Małżeństwo posiada około trzysta pięćdziesiąt krów. Rolnicy z Haciek natomiast prowadzą gospodarstwo, które liczy czterdzieści krów, kury, pola, kombajn i dwa ciągniki. Olek, Michał i jego żona Natalia wzajemnie się wspierają, prężnie idąc dalej do przodu. Na ekranie wystąpi również szereg innych bohaterów. 

W kontynuacji drugiego sezonu zostanie przedstawiony postęp i mechanizacja zarówno u Gienia z Plutycz jak i Emilki z Laszek czy Tomka z Pokaniewa. Poznamy lepiej prywatną stronę bohaterów, a także zgłębimy ich przeszłość. Odwiedzimy gospodarstwo Jurka i Wiesi - hodowców koni ze wsi Ciełuszki, Agnieszki i Jarka z Bronowa oraz Bogdana, który ma ponad sto krów mięsnych, a w ciężkiej pracy pomagają mu dzieci.

   

„Rolnicy. Podlasie” to autorska produkcja Telewizji FOKUS TV, bijąca rekordy popularności. Cykl ma kilkukrotnie wyższą oglądalność od średnich długookresowych wyników tej stacji.

„Rolnicy. Podlasie” od 16 sierpnia o godz. 20:00 w Telewizji FOKUS TV.

Komentarze