2019-10-16

„Patrol Tatry”: Nowość w Telewizji Fokus TV

0

Jak wygląda codzienna służba strażników Tatrzańskiego Parku Narodowego? Każdy odcinek serialu „Patrol Tatry” to pełna emocji walka z czasem, z nieokiełznanym żywiołem, a także z własnymi ograniczeniami i strachem. Choć wydaje się, że wszystkie ścieżki zostały tam już dawno wydeptane, to jednak kryje się tam wciąż wiele tajemnic, niedostępnych dla turystów.

Oglądaj serial „Patrol Tatry” online na IPLA.TV.

Bohaterami serialu są ludzie o niezwykłej sile charakteru, którzy jak nikt inny poznali tajemnice gór i Parku. Oprócz pracowników TPN w serialu pojawiają się również ratownicy TOPR-u, właściciele schronisk górskich, taternicy oraz przyrodnicy. Ludzie, którzy codziennie stawiają czoła najtrudniejszym wyzwaniom, ryzykując życiem i zdrowiem.

Docieramy z kamerą do miejsc, które odwiedzane są tylko przez strażników Parku. Pokazujemy spektakl natury rozgrywający się w polskich Tatrach. Wchodzimy na tatrzańskie szczyty, podążamy szlakiem Orlej Perci oraz nurkujemy na dno Morskiego Oka. Serial „Patrol Tatry” to niezwykłe doświadczenie emocjonalne dla widza, który otrzyma obraz zbudowany z unikalnych zdjęć w jakości 4K. Tatry nie są tu tylko pięknie sfotografowanym tłem. Pokazujemy Tatry od wewnątrz.

„Uwierzyliśmy w ten serial z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze, Tatry to góry niezwykłe i mimo że pozornie znane, to codziennie nas zaskakują. A po drugie, uznaliśmy, że warto pokazać naszą pracę, bo choć często niewidoczna dla turystów, to jest ogromnie odpowiedzialna, ważna dla tego miejsca i przede wszystkim wykonywana z pasją” – zaznaczył Szymon Ziobrowski, dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego.

„Przy produkcji tego serialu towarzyszyła nam niespotykana skala trudności. To świadectwo tych filmowców, którzy są także góralami i w trakcie realizacji cyklu musieli wykorzystać swoje doświadczenie taterników i wspinaczy” – mówi Ewa Latkowska, prezes FOKUS TV.

  

„Patrol Tatry” w sobotę o godz. 21:00 w Telewizji Fokus TV.

Komentarze