2019-09-03

„Elektryczni 2”: Premiera prasowa autorskiej serii

0

Dlaczego energetycy stali się niewidzialni w naszym codziennym życiu? W Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbył się specjalny pokaz dwóch pilotażowych odcinków oryginalnej produkcji Fokus TV. Na czym skupia się nowy sezon? „Elektryczni 2” od 7 września w sobotę o godz. 20:00 w Telewizji Fokus TV.

Zarząd Grupy ZPR i przedstawiciele Grupy Tauron wraz z dziennikarzami, wspólnie obejrzeli dwa pierwsze odcinki serialu „Elektryczni 2”. Na konferencji zostały poruszone ważne kwestie związane z nową serią, a także problemy z jakimi borykają się pracownicy energetyki. 

Prąd jest rzeczą codzienną, potrzebną, ale niewidzialną. Podobnie jest z energetykami, którzy przestali być zauważani. Dla każdego mieszkańca są widoczni tylko na końcu całego procesu - kiedy podłączają kabel do jego domu. Energetycy pracują w górach, lasach, elektrowniach oraz tam, gdzie zostały umieszczone największe linie energetyczne. Dbają o to, aby każdy blok odpowiednio funkcjonował. Dziś, nikt nie wyobraża sobie codzienności bez użycia energii elektrycznej.

Serial dokumentalny „Elektryczni 2” pokazuje widzom zawód, który w pewnym sensie jest służbą. Energetycy idą ramię w ramię ze strażakami. W trudnych sytuacjach, takich jak awarie masowe, wzajemnie się uzupełniają. Pracują siedem dni w tygodniu, dwadzieścia cztery godziny na dobę, niezależnie czy są wtedy święta, czy też nie.

- To dla nas bardzo ważny projekt, ponieważ misją Telewizji Fokus TV jest pokazywanie bohaterów z naszego otoczenia. Bohaterem serialu jest sam widz. Nie kreujemy z siebie celebrytów. Dla nas, taką osobą jest energetyk czy strażak. Jesteśmy bardzo dumni z nowej serii. Dowiedzieliśmy się jeszcze więcej o tym zawodzie, dotarliśmy się z firmą Tauron, dzięki czemu mogliśmy sobie bardziej zaufać. Nauczyliśmy się lepiej robić zdjęcia z wysokości. To bardzo wzbogaciło drugi sezon „Elektrycznych” - podkreśla Ewa Latkowska, prezes TV Spektrum.

- Wydaje nam się, że „Elektryczni 2” to perła w koronie. Ten projekt dokładnie opowiada o zawodzie energetyka. W pamięci mam taki obrazek z dzieciństwa, że człowiek, który przychodził odczytywać liczniki był kimś wpuszczanym do domu, częstowanym herbatą, traktowanym z wielkim szacunkiem. Wszyscy znali tę osobę i wiedzieli, gdzie należy zadzwonić w razie problemu z prądem. Dziś świat się zmienił. Mamy mniej zakładów. Kontakt między klientem, a firmą Tauron jest bardziej wirtualny. Wiele rzeczy załatwiamy przez sieć. Bardzo zależy nam, aby podnieść prestiż tego zawodu. Aby młodzi ludzie chcieli pracować w energetyce. Serial „Elektryczni 2” doskonale nam w tym pomaga - mówi Daniel Gryt, dyrektor komunikacji Tauronu.

- Z obchodowego, w ciągu dziesięciu lat zostałem dyżurnym inżynierem ruchu. Na realia energetyki to ekspresowa ścieżka kariery. Każdego dnia, staram się udowadniać wszystkim, że młodzi ludzie też mogą na czymś się znać - twierdzi jeden z bohaterów serialu.

„Elektryczni 2” od 7 września w sobotę o godz. 20:00 w Telewizji Fokus TV.

Komentarze
© Fokus TV 2019