2019-08-05

„Wielka historia”: Co nas ukształtowało?

0

Historia ludzkości często napędzana jest wydarzeniami z głębokiej przeszłości. W programie „Wielka historia” skupimy się na powiązaniach między losami ludzkości a różnymi dziedzinami nauki.

Światem kieruje sekretny kod zapisany w DNA, który pełni rolę systemu operacyjnego wszystkich organizmów żywych. Ten kwas deoksyrybonukleinowy doprowadził do powstania człowieka. On zaś, będąc istotą inteligentną wymyślił swoje kody: język oraz alfabet. Doprowadził do stworzenia cyfrowego świata, sterowania nowoczesnymi maszynami. Czy to możliwe, aby Wszechświat również działał na podstawie kodu?

Emisja 25 sierpnia w niedzielę o godz. 10:20 w Telewizji Fokus TV.

Srebro było najważniejszym metalem w przełomowych momentach dziejów Ziemi. Przyczyniło się do ocalenia demokracji i powstania dolara. Czy więc srebro ma tajną moc jednoczenia świata? A może ma związek z żarem eksplodujących gwiazd?

Emisja 25 sierpnia o godz. 10:50 w Telewizji Fokus TV.

Słońce ukształtowało pojmowanie czasu przez człowieka. Ma również kluczowy wpływ na naszą rzeczywistość i daje nam energię do życia. W odcinku spojrzymy na nie z zupełnie innej perspektywy. Przedstawimy antyczne kulty solarne i ich podstawy naukowe.  Jak to możliwe, że nasze ciała są dostrojone do 24-godzinnej doby?

Emisja 1 września o godz. 10:15 w Telewizji Fokus TV.

Ziemia powstała na skutek oddziaływania kosmicznych sił. Planetoidy, które uderzały w naszą planetę, przyniosły ze sobą wodę i metale. W efekcie tych kosmicznych działań powstał Księżyc, a może również życie. Czy te same siły mogą być również destrukcyjne i zniszczyć nasz świat?

Emisja 1 września o godz. 10:45 w Telewizji Fokus TV.

Komentarze
© Fokus TV 2019