2019-07-02

Sparaliżowana wniesiona na szczyt Mnicha. Jak to możliwe?

0

Miłośniczka gór i taterniczka, Anna Król została wniesiona na szczyt o wysokości 2068 m. w polskich Tatrach Wysokich, w Dolinie Rybiego Potoku. Tym samym spełniła swoje największe marzenie.

Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego postanowili spełnić marzenie niepełnosprawnej kobiety. Anna Król w wieku 25 lat doznała rozległego udaru mózgu. Mimo paraliżu, miłość do górskich wspinaczek pozostała w niej do dziś, jednak nie może już samodzielnie zdobywać szczytów.

„Bardzo nietypowy wspaniały dzień. Spełniamy marzenia. Cudowna ekipa. TOPR TPN” - czytamy na Facebooku jednego z uczestników wspinaczki, Sebastiana Szadkowskiego.

9 czerwca 2019 roku zorganizowano akcję wniesienia sparaliżowanej kobiety na tatrzańskiego Mnicha. Początkowo była ona niesiona na noszach, a następnie na plecach osób, które uczestniczyły w tym wydarzeniu. Trasa na szczyt nie była łatwa, bowiem wymagała użycia lin. Dzięki pomocy wielu dobrych ludzi, Anna Król spełniła swoje największe marzenie. Ponownie mogła obserwować świat z górskiego szczytu.

Na miejscu była obecna również ekipa Telewizji Fokus TV, która nagrała całe wydarzenie.

Patrol Tatry w sobotę o godz. 21:00 w Telewizji Fokus TV.

   
Komentarze