2019-06-06

„Poszukiwacze złota”: Gorączka bogactwa w Fokus TV

0

Pomimo postępu technologicznego, życie górnika szukającego złota nie zmieniło się znacznie w ciągu stu lat. Co prawda maszyny są większe i głębiej kopią, ale wydobycie złota jest tak samo trudne, ryzykowne i brudne jak wcześniej... Oglądaj od poniedziałku do piątku o godz. 21:50 w Fokus TV.

„Gorączka złota” nad rzeką Klondike w Jukonie, w Kanadzie rozpoczęła się w 1896 roku, ale po dziś dzień „Poszukiwacze złota” szukają tam szczęścia. Oprócz nierzadko trudnych warunków atmosferycznych, dodatkową przeszkodą są psujące się maszyny, ale też ostra rywalizacja między górnikami.

Trzymając w rękach złoto warte tysiące dolarów trudno nie dać się opanować szaleństwu bogactwa. Złoto na światowych rynkach stoi na rekordowym poziomie, co sprawia, że poszukiwacze w Klondike nie baczą na niebezpieczeństwo, marząc o zdobyciu prawdziwej fortuny. Jeden z górników ze śmiechem mówi: „Stanę się bogaty albo umrę próbując”.

Odcinek 1

Sezon wydobywczy rozpoczęty! W pierwszym tygodniu prac, Karl staje do wyścigu o 100 uncji złota, a Ken rozważa koszty współpracy z chętnym do pomocy, ale nieuważnym partnerem. Z własnymi problemami mierzy się również Wielki Al. Kto okaże się prawdziwym zwycięzcą?

Odcinek 2

Mija drugi tydzień sezonu wydobywczego. Górnicy podejmują duże ryzyko, by znaleźć złoto. Ken odkrywa w Moose Creek bardzo obiecujące pokłady kruszca i decyduje się poświęcić tysiące dolarów, aby się do nich dostać. Kiedy wydobycie w kopalni, w której pracuje Cam zaczyna przynosić duże pieniądze, okazuje się, ze pożar lasu może ją zniszczyć, a wtedy on i jego rodzina zostaną bez środków do życia.

Odcinek 3

Górnicy za wszelką cenę chcą przedrzeć się przez twardą ziemię, aby znaleźć złoto. Duży Al twierdzi, że znalazł złoża złota - by to sprawdzić, musi przesunąć ogromną śluzę. Czy jego koparka da radę? Partner biznesowy Cama, Dennis niszczy maszynę, gdy próbuje zrobić pęknięcie w skale. Czy znajdzie 10 tysięcy dolarów na nową część? A może zakończy pracę i wróci do domu? 

 

„Poszukiwacze złota” od poniedziałku do piątku o godz. 21:50 w Telewizji Fokus TV.

Oficjalny profil Fokus TV na Instagramie - @fokustv

Komentarze
© Fokus TV 2019