2019-04-20

Nowy sezon „OSP. Na ratunek!”. Poznaj szczegóły

0

Co wydarzy się w najnowszych odcinkach oryginalnej produkcji FOKUS TV? Oglądaj premierowe odcinki drugiego sezonu serialu o polskich Strażakach Ochotnikach - „OSP. Na ratunek!” w każdy czwartek o godz. 21:00.

W serialu „OSP. Na ratunek!” przyglądamy się codziennej, ciężkiej pracy strażaków ochotników - bohaterów bezinteresownie narażających swoje życie dla ratowania ludzi i ich dobytku. Każdy z odcinków przedstawia pracę strażaków, spektakularne akcje ratownicze, ale również przygotowanie do wyjazdu na akcje, aspekty techniczne, wyjaśnianie problemu za pomocą grafiki i wyzwania, które wiążą się z poszczególnymi akcjami. Serial ukazuje „od kuchni” specyfikę pracy strażaków i zbliża widza do bohaterów, którzy muszą stawić czoła niebezpiecznym wyzwaniom. Serial został zrealizowany we współpracy z Zarządem Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

Odcinek 6
Strażacy z Ożarowa Mazowieckiego mają za zadanie ugasić trawę, która płonie tuż przy torach kolejowych. Muszą się spieszyć, ponieważ w bliskiej odległości znajduje się transformator zasilający i kontrolujący szlaban i sygnalizację świetlną na przejeździe kolejowym. Zaraz po powrocie z tej akcji, Patryk odbiera kolejne zgłoszenie. Tym razem ochotnicy muszą uwolnić kota uwięzionego pod maską samochodu. Tymczasem strażacy z OSP Aleksandrów Łódzki wyjeżdżają do pożaru maszyny, służącej do produkcji rajstop. Po powrocie otrzymują kolejne wezwanie. Tym razem chodzi o pożar trawy. Ogień zbliża się już do terenu lasu...
Emisja 25 kwietnia o godz. 21:00 w FOKUS TV.

- W duchu jedności, braterstwa i wzajemnej solidarności Strażacy Ochotnicy zorganizowali się w jeden Związek, spajający działalność ponad 16 tysięcy ochotniczych straży pożarnych. Dzisiaj ten niemal 700-tysięczny ruch społeczny jest mocnym spoiwem wspólnot w małych ojczyznach i w skali kraju. Służą Ojczyźnie dobrowolnie, z potrzeby serc i pomocy bliźnim. Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP jest silnym gwarantem ochrony naszego spokoju i bezpieczeństwa - powiedział Waldemar Pawlak, prezes ZG ZOSP RP.

Oglądaj premierowe odcinki „OSP. Na ratunek!” w czwartki o godz. 21:00 oraz powtórki w soboty o godz. 20:00 i w niedziele o godz. 12:15 w FOKUS TV.

Komentarze
© Fokus TV 2020