Susza i sportowa pasja w Plutyczach
Gienek pokazuje Sławkowi narysowany przez siebie emblemat PKS Plutycze - piłkarskiego klubu z tej wsi. Potem obaj karmią krowy ziemniakami. Przychodzi Andrzej i zabiera ich na pastwisko, które trzeba ogrodzić. Zanim to jednak nastąpi, Andrzej ze Sławkiem oczyszczają terem ze starych kołków i zwijają drut kolczasty. Przybiega Jarek. Teraz już Gienek ze Sławkiem mogą zostawić mu pracę. Sami udają się nad Orlankę, gdzie mówi się o braku opadów.
Ważny prezent w Laszkach
Dój kóz idzie z kłopotami. Wszystko dlatego, że w stadzie jest dużo młodych, które jeszcze nie zostały nauczone rytuałów dojenia. Karol sprawia Emilce prezent - jest to wymarzona nowa dojarka. Gdy montaż dobiega końca, praca idzie już bardzo szybko, co cieszy gospodarzy.
Osuszanie w Kizielanach
Rodzice i Justyna pracują w oborze. Trzeba wytypować krowy do odpoczynku w laktacji. Czasem niełatwo jest znaleźć te właściwe w wielkim stadzie. Mateusz przyjeżdża nad staw, gdzie Dominik wędkuje, niestety bez sukcesu. Gospodarze rozpoczynają pracę nad oczyszczaniem zbiornika wodnego. Trzeba powyrywać porosłe na jego brzegach młode drzewa, póki jeszcze nie zakorzeniły się głęboko. Potem przyjeżdżają rodzice z Justyną. Przywożą w beczce narybek do zarybienia stawu. Tata przekazuje wiadomość, że zostali zaproszeni do udziału w meczu piłkarskim.
„Rolnicy. Podlasie” w niedzielę o godz. 20:00 w Fokus TV.