Od ryby po siano w Plutyczach
Gdy Gienek oprawia rybę, przychodzi Marek. Pod nieobecność Andrzeja i Jarka, którzy pojechali do Pokaniewa, razem z Gienkiem ma dokończyć naprawę ciągnika. Mają zamontować nowy rozrusznik, a potem tłumik. Pojawiają się Ela ze Sławkiem, którzy będą pomagać. Kiedy prace przy ciągniku są już zakończone, przybywa Paulina, która zabiera całe towarzystwo do siebie. Tam uprzątają siano, jakie zostaję rozwleczone po podwórku po karmieniu bydła.
Nauka w Pokaniewie
Tomek jest sam z dziećmi. Wykorzystuje ich pomoc przy ładowaniu siewnika nawozem. Chłopcy uczą się, jak wykonywać tę pracę. Potem Tomek z córką zamierzają przystąpić do siewu słonecznika. Jest to zarazem test dla maszyn przed najważniejszymi zasiewami kukurydzy. Kiedy siew jest już zakończony, zajeżdżają na miejsce, gdzie Andrzej, Jarek i synowie Tomka grają w piłkę. Andrzej z bratem przyjechali, aby omówić organizację meczu, który jest spotkaniem bohaterów serialu.
Problemy z drzewem w Tykocinie-Kolonii
Patrycja i Szymek karmią i poją młode byczki. Potem przychodzą rodzice Szymka. Wspólnie będą zajmować się wiekową sosną, która zdobi ich podwórko. Przed laty drzewo straciło wierzchołek i zaczęło rozrastać się na boki. Trzeba zatem poobcinać część gałęzi, aby oczyścić przestrzeń wokół pnia. Kiedy to zostaje zrobione, okazuję się, że stworzyło się miejsce do wypoczynku. Wojtek już planuje, gdzie umieścić ławeczkę.
„Rolnicy. Podlasie” w niedzielę o godz. 20:00 w Fokus TV.