2023-11-17

„Rolnicy. Podlasie” - sezon 5, odcinek 47: Ku pokrzepieniu

0

Pierwsze choroby w Pokaniewie dopadły cielaczka. Ostatnie porządki na pastwisku i przygotowania do zimy w Plutyczach. Zaś w Bronowie na jesienną aurę najlepszy rosół, który uwielbiają wszyscy domownicy. Oglądaj 47. odcinek piątego sezonu serialu „Rolnicy. Podlasie” w niedzielę o godz. 20:00 w FOKUS TV.

Polski obiad
W Bronowie Agnieszka przygotowuje rosół z kury. To zupa, za którą przepadają wszyscy członkowie rodziny. Jarek we własnym ogródku zbiera warzywa. Marzy mu się wywar z perliczki, ale żona jest nieugięta w tej kwestii. - Perlik jest nietykalny - mówi.

Pod czułą opieką
Tomek z Pokaniewa podejmuje decyzje o zasianiu większej ilości soi na przyszły rok. Następnie wraz z Wieśkiem jedzie na pole. Praca w gospodarstwie się nie kończy. Tymczasem Monika opiekuje się córeczką. Maja informuje mamę, ze jedno z cieląt kaszle. Zmartwiona dziewczynka wspólnie z rodzicami karmi zwierzę mlekiem z butelki.

Porządki w Plutyczach
Andrzej, Genek, Henio, Paulina i Jastrząb idą na chronione nowym elektrycznym pastuchem pastwisko. Gospodarz jest bardzo zadowolony z nowego zabezpieczenia, które skutecznie chroni przed zniszczeniami leśnej zwierzyny. Andrzej uczy się obsługi spalinowej podkaszarki. - Ręcznie, nie wiem, ile bym to kosił, aż ręce by poodpadały - mówi. Przygotowania do zimy obejmują nie tylko porządki na pastwisku, ale także zrobienie kiszonki z kukurydzy dla krów.

Rolnicy. Podlasie w niedzielę o godz. 20:00 w Telewizji FOKUS TV.