2023-10-13

„Zbrodnie wojenne Putina w Ukrainie”: Kulisy dochodzenia

0

Oglądaj wyjątkowy film w niedzielę 15 października o godz. 22:00 w Fokus TV. Twórcy premierowej produkcji z cyklu „Fokus na dokument” pokazują, jak działają śledczy zajmujący się rosyjskimi zbrodniami wojennymi. Prezentują szokujące kulisy trzech dochodzeń, przedstawiają dowody i poruszające relacje świadków dramatycznych wydarzeń w Ukrainie.

Przeraźliwe fakty
Napaść Rosji na Ukrainę przyniosła nie tylko straty wśród żołnierzy oraz w infrastrukturze, ale także ogrom zbrodni wojennych, dotykających głównie cywilów. Po inwazji w lutym 2022 roku Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Ukrainy zainicjowało dochodzenia w sprawach dotyczących tych zdarzeń. W niespełna pół roku prokuratura udokumentowała ponad 14 tysięcy domniemanych czynów, zidentyfikowała więcej niż 600 podejrzanych i wszczęła postępowanie przeciwko 80 z nich.

O czym jest dokument?
Twórcy filmu prezentują kulisy trzech dochodzeń, w które zaangażowani są prokuratorzy, policja oraz śledczy. Jedno z nich dotyczy ataku bombami kasetowymi w Charkowie, w którym zginęło 10 osób, w tym 8-miesięczne dziecko, a 37 osób zostało rannych. Widzowie mają okazję zobaczyć, jak jednostki zajmujące się rosyjskimi zbrodniami wojennymi gromadzą dowody, znajdują świadków i szukają winnych. Zobacz przejmujący dokument na FOKUS TV w niedzielę 15 października o godz. 22:00.