2023-08-18

Bogusław Wołoszański i „Tajna historia XX wieku” w Fokus TV

0

Kulisy wielkich wydarzeń, nieznane fakty i intrygujące sekrety. Wciąż niejasne czasy najnowszej historii obfitują w wiele zagadek. Na takie fakty światło rzuca popularny dziennikarz, Bogusław Wołoszański. Program „Tajna historia XX wieku” od środy do piątku po dwa odcinki od godz. 23:00 w Fokus TV.

Autor programu „Sensacje XX wieku”
Bogusław Wołoszański to polski dziennikarz, prawnik i popularyzator historii, autor wielu książek o tematyce historycznej. Pomysłodawca oraz autor programu, który został określony mianem kultowego w swojej tematyce. Podążając tropem mrocznych i niejasnych faktów, stworzył projekt „Tajna historia XX wieku”.

Potrzeba odpowiedzi
Jak zaznacza sam Bogusław Wołoszański, program powstał ze względu na potrzeby szukającego odpowiedzi widza. - Nadal mamy do czynienia z niewyjaśnionymi kwestiami, nierozwiązanymi zagadkami, kolejnymi odkryciami. Dużo spraw wciąż pozostaje nierozpoznanych. W programie „Tajna historia XX wieku” zajmujemy się m.in. tematem zamachu na Adolfa Hitlera w 1944 roku. Mimo licznych publikacji na ten temat pojawiają się kolejne pytania - wyjaśnia.

Sekrety historii najnowszej
Ponadto w programie opowieści o wielkich postaciach, tajnych akcjach czy ukrytych skarbach. Jakie tajemnice kryje MRU (Międzyrzecki Rejon Umocniony) i jaką odegrał rolę podczas II wojny światowej? Czym jest Kostrzyn nad Odrą - miasto, którego nie ma? Możemy również poznać tajną historię Westerplatte, sprawdzić co naprawdę wydarzyło się w Wilczym Szańcu, a także odkryć tajną historię ORP Orzeł. Czy fanom historii potrzeba lepszej zachęty?

  

„Sensacje XX wieku” od środy do piątku po dwa odcinki od godz. 23:00