2022-09-29

„Putin - władza za wszelką cenę”: Obraz rosyjskiego tyrana

0

Dokument pokazuje drogę byłego szpiega KGB na sam szczyt i jego bezwzględność. Przekrój politycznej kariery Władimira Putina ukazany w tym filmie dokumentalnym to świadectwo jego imperialistycznych planów, które jest gotów zrealizować mimo wszelkich przeszkód. Obejrzyj film „Putin - władza za wszelką cenę” w niedzielę 2 kwietnia o godz. 22:00 w Fokus TV.

Imperialne marzenia
Gdy 31 grudnia 1999 roku Władimir Putin został prezydentem Rosji, specjaliści ds. wizerunku zabrali się do pracy, by stworzyć image nieustraszonego siłacza. Jego dawni koledzy z KGB ułatwili byłemu szpiegowi objęcie tego urzędu, widząc w nim niezagrażającego nikomu przywódcę, którego z pewnością będą popierać oligarchowie. Putin obiecał wszystkim, że przywróci Rosji utraconą w latach 90. XX wieku stabilność oraz dumę.

Agresja na Ukrainę
W swoim przemówieniu z 2005 roku nazwał upadek Związku Radzieckiego największą katastrofą geopolityczną XX wieku. Rzekoma klęska może być uznana za siłę napędową agresji mocarstwa na Ukrainę. 24 lutego 2022 roku prezydent Rosji pogrążył swój kraj i zszokował cały świat, wszczynając największą wojnę lądową od 1945 roku.

Co może zatrzymać Putina?
Zachodnie państwa nie pozostały obojętne na autorytarne i bestialskie decyzje przywódcy i nałożyły liczne sankcje na Rosję. Wydaje się, że nic nie jest jednak w stanie powstrzymać byłego szpiega KGB. Wyczerpująca wojna ze wschodnim sąsiadem Polski z pewnością będzie miała zatrważające konsekwencje dla całej Europy w nadchodzących latach.

  

„Putin - władza za wszelką cenę” w niedzielę 2 kwietnia o godz. 22:00 w Telewizji FOKUS TV.