2021-11-20

„Rolnicy. Podlasie” - sezon 3, odcinek 37: Namiot dla krów

0

W Pokaniewie powstaje schronienie dla bydła, które zwiększy ich komfort. W Ciełuszkach Jurek z synem szukają wody na pastwisku, by zrobić tam studnię. Gospodarz ucieka się do nietypowych metod. Gienek z Jastrzębiem pod okiem Walka pracują nad nowymi drzwiami do obórki Jaki będzie efekt ich prac? Odpowiedź w 37. odcinku trzeciego sezonu serialu „Rolnicy. Podlasie” w Fokus TV.

Oglądaj Rolnicy. Podlasie online na polsatgo.pl.

Gienek i Jastrząb potrzebują nowych drzwi do obórki. Poprzednie były już bardzo wiekowe, a do tego dziurawe. Udają się więc do Strabli, gdzie Walek w swoim warsztacie robi nowe drzwi. Gienek i Jastrząb pomagają mu w pracy. Kiedy drzwi są już gotowe, można je zamontować w obórce.

Jurek z synem Mirkiem planują zrobić studnię na pastwisku dla koni. Jurek przy pomocy różdżki poszukuje wody. Jego syn jest sceptyczny, ale ojciec twierdzi, że udało mu się znaleźć wodę. Przyjeżdża koparka i w miejscu oznaczonym przez Jurka rzeczywiście znajdują wodę. W powstały wykop wstawiają betonowe kręgi i w ten sposób powstaje nowa studnia.

Tomek podejrzał u innego hodowcy bydła namioty dla krów. Są to duże konstrukcje, w których na osadzonych na niewielkim fundamencie metalowych łukach rozpina się plandeki z tworzywa sztucznego. Budowa trwa kilka dni i znacznie poprawia dobrostan zwierząt, dając im miejsce na schronienie oraz odpoczynek. Tomek wraz z dwójką specjalistów stawia namiot na swoim otwartym pastwisku.

Rolnicy. Podlasie w niedzielę o godz. 20:15 w Telewizji FOKUS TV.

Komentarze