2021-10-30

„Rolnicy. Podlasie” - sezon 3, odcinek 34: Opieka nad krówką

0

Emilka zajmuje się młodą Florką, którą zdążyła już obdarzyć dużym uczuciem. Gospodyni po nieobecności wraz z Karolem musi także nadrobić zaległości na pastwisku. Gienka i Andrzeja odwiedza Jarek z Bronowa, by pomóc im w kolczykowaniu bydła. Czy uda im się ta sztuka? Odpowiedź w 34. odcinku trzeciego sezonu serialu „Rolnicy. Podlasie” w Fokus TV.

Oglądaj Rolnicy. Podlasie online na polsatgo.pl.

Jarek na zaproszenie Andrzeja odwiedza Plutycze. Pomaga koledze w zakolczykowaniu bydła, co jest trudne, ponieważ krowy nie chcą współpracować. Uciekają i wyrywają się rolnikom, więc dodatkowa para rąk okazała się na wagę złota.

W Pokaniewie Tomek zajmuje się sztucznym zapładnianiem swoich krów. Okazuje się, że importowane od najlepszych byków nasienie trzeba przechowywać w ciekłym azocie. Później wraz z Moniką opiekuje się nowo narodzonym cielakiem. W obawie przed zdeptaniem przez dorosłe krowy gospodarze zabierają malca w odosobnione miejsce. Tomek tłumaczy przy okazji, jak wygląda u nich udój.

Karol i Emilka z Laszek idą na pastwisko i załatwiają zaległe sprawy, gdyż podczas nieobecności gospodyni pewne rzeczy zostały zaniedbane.

Rolnicy. Podlasie w niedzielę o godz. 20:00 w Telewizji FOKUS TV.

Komentarze