2021-08-01

„Rolnicy. Podlasie” - sezon 3, odcinek 21: Krowa rekordzistka

0

Wyjątkowe święto w gospodarstwie Tomka i Moniki w Pokaniewie. O co chodzi? Małżeństwo doczekało się szczególnej chwili. Jedna z krów przekroczyła rekordową ilość wydanego mleka: ponad sto tysięcy litrów! Co jeszcze wydarzyło się w 21. odcinku trzeciego sezonu serialu „Rolnicy. Podlasie” w Fokus TV?

Oglądaj Rolnicy. Podlasie online na IPLA.TV.

Na pastwisko nad Orlanką Andrzej przynosi akumulator. Tam już czekają Gienek i Jastrząb, a na swojej Jawie dojeżdża Walek, który będzie pomagał montować go do elektrycznego pastucha. Podczas powrotu przez podmokłą łąkę motorower Walka odmawia posłuszeństwa...

W Haćkach zachorowała jedna z krów. Do Gospodarstwa Michała i Olka przyjeżdża więc weterynarz. Po badaniu okazuje się, że konieczne jest podanie leków i kroplówki. Nie brakuje innych zajęć, bo Natalia i Michał są bardzo zaangażowani w opiekę nad córeczką.

Tomek i Monika dochowali się w swoim gospodarstwie krowy rekordzistki, która wydała ponad sto tysięcy litrów mleka w ciągu dziesięciu lat swego życia. Do gospodarstwa ma przyjechać reporter i fotograf z branżowego pisma hodowlanego. Monika z pomocą Łukasza (fryzjera zwierzęcego) przygotowują „rekordzistkę” do zdjęć. W tym czasie Tomek z agronomem ogląda wykłoszoną pszenicę i pobiera próbki kłosów, aby sprawdzić, czy zboże nie jest dotknięte mykotoksynami. Na koniec po przygotowaniu „tortu” urodzinowego dla krowy Monika, Tomek i dzieciaki zostawiają go w zagrodzie jubilatki.

Rolnicy. Podlasie w niedzielę o godz. 20:00 w Telewizji FOKUS TV.

Komentarze