2021-07-16

„Rolnicy. Podlasie” - sezon 3, odcinek 19: Marzenia Gienka

0

Czego chciałby uwielbiany przez widzów popularnego serialu rolnik z Plutycz? Co jeszcze nowego dzieje się w gospodarstwach bohaterów? Odpowiedź w 19. odcinku trzeciego sezonu serialu „Rolnicy. Podlasie” w Fokus TV.

Oglądaj Rolnicy. Podlasie online na IPLA.TV.

Weterynarz Agnieszka wizytuje hodowlę alpak w Śledzianowie, którą prowadzą Dominik z mamą Haliną. Lekarka ma sprawdzić, jak przebiega ciąża u zapłodnionych alpak.

Halina i Dominik przyuczają samce alpak do chodzenia w kantarku i na powrozie. Syn zbiera kwiaty mniszka lekarskiego, by wraz z matką przygotować z nich leczniczy syrop.

Gienek, Andrzej i Sławek „Jastrząb” przeprowadzają konie na letnie pastwisko. Po drodze część stada ucieka na pola. Mężczyznom z trudem udaje się zagonić zwierzęta na właściwą drogę. W końcu docierają na pastwisko nad Orlanką, które jest... podmokłe. Gienek ze Sławkiem rozmawiają o przyszłości i o tym, co jest „po drugiej stronie”. Gienek opowiada o marzeniach - chciałby, aby jego synowie się ożenili.

Michał z Olkiem oglądają pole przed siewem. Zaprawiają nasiona do siewu to znaczy mieszają je ze środkiem grzybobójczym i owadobójczym. Michał przywozi do domu Natalię z ich nowo narodzoną córeczką. Czekają ich rozmowy o rodzicielskich uczuciach i tym, co ich czeka: pierwsza kąpiel, pierwsza nocka, pierwszy uśmiech ich dziecka.

Rolnicy. Podlasie w niedzielę o godz. 20:00 w Telewizji FOKUS TV.

Komentarze