2021-06-30

„Rolnicy. Podlasie” - sezon 3, odcinek 17: Siew kukurydzy

0

Kto nawozi, ten zwozi. Agnieszka i Jarek mają w Bronowie pełne ręce roboty... To przygotowanie pod siew kukurydzy na dwóch i pół hektarach pola. Co słychać u innych bohaterów? Odpowiedź w 17. odcinku trzeciego sezonu serialu „Rolnicy. Podlasie” w Fokus TV.

Oglądaj Rolnicy. Podlasie online na IPLA.TV.

Emilka z babcią przyjeżdżają do mamy do miejscowości Jabłoń, w którym rolniczka spędziła dzieciństwo. Przywozi jej w prezencie koguta. Kiedy kobiety sadzą cebulę, kury rozbiegają się po podwórku. Trzeba je zagonić.

Po powrocie do Laszek Emilka utyskuje, że ciąża przeszkadza jej normalnie pracować i robić to, co zawsze robiła. Z trudem udaje się jej zamknąć cielaka w przyczepce i tym samym przygotować do transportu.

Gienek ze Sławkiem noszą ciuki do stodoły, a potem udają się do „piwniczki” pod lasem przywieźć worek kartofli. Jastrząb opowiada o tym, jak się poznał z Gienkiem.

W Bronowie czas na kolczykowanie cielaka. Agnieszka wyjaśnia kiedy i po co trzeba to robić. Potem razem z mężem Jarkiem przygotowuje nawóz pod siew kukurydzy. Z tej okazji przyjeżdża Rafał z nowoczesnym siewnikiem.

Rolnicy. Podlasie w niedzielę o godz. 20:00 w Telewizji FOKUS TV.

Komentarze