2019-04-20

Fascynujący niedzielny cykl dokumentalny

0

Premiery filmowe w każdą niedzielę o godz. 21:00 w FOKUS TV. W kwietniowym cyklu dokumentalnym zobaczymy „Interpol - nowy porządek świata”, „Cała prawda o alkoholu” oraz „Przeładowany umysł”.

„Interpol - nowy porządek świata” to kulisy funkcjonowania międzynarodowej organizacji zwalczającej przestępczość. Autorzy dokumentu przeprowadzają dziennikarskie śledztwo, aby odkryć tajne źródła finansowania Interpolu. W tym celu rozmawiają m.in. z kierownictwem tej światowej policji, aktywnymi agentami i lobbystami. Filmowcy podnoszą kwestię pozyskiwania przez Interpol pieniędzy od prywatnych przedsiębiorstw. Zadają pytania o przejrzystość takich działań i ewentualne konflikty interesów.
Emisja 14 kwietnia w niedzielę o godz. 21:00.

Film „Cała prawda o alkoholu” ukazuje wpływ napojów wyskokowych na nasz organizm i ryzyko, jakie wiąże się z ich spożywaniem. Javid Abdelmoneim, aby zaprezentować szkodliwość alkoholu, sięga po wyniki najnowszych badań. Wyjaśnia m.in. dlaczego niektórzy ludzie upijają się szybciej. Weryfikuje powszechną opinię, że picie wina jest dobre dla zdrowia oraz sprawdza, czy drink przed pójściem do łóżka rzeczywiście sprawia, że lepiej się śpi.
Emisja 21 kwietnia w niedzielę o godz. 21:00.

Twórcy dokumentu „Przeładowany umysł” dzięki analizie najnowszych zdobyczy nauki, mają nadzieję przekonać się, w jaki sposób ciągły przepływ informacji wpływa na nasze umysły oraz zdrowie. Od kilku lat każdego dnia zalewają nas setki informacji. Bez przerwy docierają kolejne komunikaty, w życiu prywatnym i zawodowym co chwila ktoś chce nam coś przekazać, skontaktować się z nami. Trzeba jednak pamiętać, że istnieje określona ilość danych, które ludzki umysł jest w stanie przyswoić w krótkim czasie. Obecne realia wystawiają nasze możliwości jednak na trudną próbę. Jedynym sposobem na zmianę tego stanu rzeczy wydaje się ucieczka na bezludną wyspę...
Emisja 28 kwietnia w niedzielę o godz. 21:00.

Komentarze
© Fokus TV 2019