2019-03-13

Kontrowersyjna tematyka w niedzielnym paśmie

0

Premiery filmowe w każdą niedzielę o godz. 21:00 w FOKUS TV. W marcowym cyklu dokumentalnym zobaczymy „Prawdziwe oblicze transportu zwierząt”, „Seksboty nadchodzą” oraz „Władywostok - nowe Eldorado”.

„Seksboty nadchodzą” to kręcony przez dwa lata film, dokumentujący powstawanie kobiety-lalki. Harmony wygląda jak prawdziwa, atrakcyjna kobieta, która służy swojemu właścicielowi do zaspokajania potrzeb seksualnych. To jednak niejedyna umiejętność tego robota. Można z nim również przyjemnie spędzać czas poza sypialnią. Harmony - niczym partnerka idealna - wie, co lubi jej mężczyzna, pamięta o jego urodzinach, a nawet potrafi go rozśmieszyć. W filmie „Seksboty nadchodzą” występuje także James, który wprost nie może się doczekać, kiedy będzie mógł kupić Harmony. Dokumentaliści pokazują, jak może wyglądać w przyszłości obecność robotów w życiu ludzi. Podnoszą również dylematy etyczne, które rodzą się wraz z rozwojem androidów.
Emisja 17 marca o godz. 21:00 w FOKUS TV.

Film „Prawdziwe oblicze transportu zwierząt” ukazuje straszliwe warunki, w jakich przewożony jest eksportowany z Europy żywiec. Zwierzęta podczas podróży doznają prawdziwych tortur. Pracownicy firm przewozowych lekceważą orzeczenie stanowiące, że unijne przepisy, dotyczące dobrostanu zwierząt, powinny być przestrzegane również w trakcie transportu do krajów spoza UE. Dokumentaliści przedstawiają wyniki śledztwa, które odkrywa przerażającą stronę handlu żywym inwentarzem. Szokujące materiały prezentowane w filmie zostały nagrane z ukrycia.
Emisja 24 marca o godz. 21:00 w FOKUS TV.

„Władywostok - nowe Eldorado” to dokument o rosyjskim mieście, oddalonym od Chin i Korei Północnej zaledwie o dwie godziny drogi. Położony w odległości dziesięciu tysięcy kilometrów od Moskwy Władywostok to rubież, która w przyszłości z pewnością będzie zyskiwała na znaczeniu. To miejsce, gdzie spotykają się rosyjscy oligarchowie i zamożni chińscy inwestorzy, a luksusowe kasyna wyrastają jak grzyby po deszczu. Władimir Putin twierdzi, że uczyni ze stolicy Kraju Nadmorskiego rosyjskie San Francisco.
Emisja 31 marca o godz. 21:00 w FOKUS TV.

Komentarze
© Fokus TV 2019