2019-01-29

Czy przed tysiącami lat Ziemię odwiedzali obcy?

0

„Starożytni kosmici” odpowiedzą na trudne pytania i mogą rozwiać wątpliwości. Świat od lat elektryzują doniesienia o niezidentyfikowanych obiektach latających i bliskich spotkaniach z obcymi. Czy starożytne teksty, mity i legendy poświęcone bóstwom, niezwykłym stworom i nieprawdopodobnym wydarzeniom to tak naprawdę... opisy kontaktów ludzi z kosmitami?

Oto pasjonująca seria, badającej kontrowersyjne koncepcje tzw. paleoastronautyki. Zgodnie z założeniami tej paranauki, których autorem jest Erich von Däniken, kosmici od milionów lat odwiedzają Ziemię, wpływając na losy ludzkiej cywilizacji. Autorzy programu „Starożytni kosmici” podróżują po całym świecie, szukając dowodów na poparcie tej teorii i argumentów, które mogłyby ją obalić. Przekonamy się, że w historii i współczesności jest wiele zagadkowych zdarzeń i zjawisk prowokujących do stawiania pytań o ingerencję obcych.

Doniesienia o dziwnych istotach i tajemniczych obiektach na niebie pojawiały się w wielu momentach naszej historii. Trzynastowieczne dzieło Gerwazego z Tilbury przynosi relację o stworzeniach schodzących z latającego statku nad Bristolem. Dziennik Krzysztofa Kolumba z pierwszej podróży do Ameryki również zawiera wzmianki o niewytłumaczalnych światłach na niebie. Średniowieczne dzieła sztuki ukazują unoszące się w niebiosach obiekty w kształcie dysków. Podczas epidemii dżumy również obserwowano latające statki. Autorzy serii zastanawiają się, czy te relacje dotyczące wszystkich kontynentów i różnych okresów - od czasów biblijnych do dziś - dowodzą, że obcy cały czas nam towarzyszą.

Zwolennicy paleoastronautyki są przekonani, że nasza planeta była wielokrotnie odwiedzana przez istoty pozaziemskie. A każda z tych wizyt wywarła istotny wpływ na dzieje całej ludzkości. Na świecie znajdziemy wiele niezwykłych miejsc, które zadziwiają i powodują, że zadajemy pytania. Skąd się wzięły tajemnicze malowidła w starożytnych jaskiniach, podwodne świątynie na dnie jeziora Titicaca w Peru, czy podobna do asfaltu substancja wewnątrz egipskiej piramidy?

Nowsza historia również przynosi wiele zagadek. W czasie wojny hitlerowcy mieli pracować nad budową Hanebu - latającego spodka. Inne doniesienia mówią o pracach nad konstrukcją pojazdu latającego, do którego opracowania wykorzystywano wiedzę przekazywaną przez osoby mające bliski kontakt z przybyszami z obcych planet.

„Starożytni kosmici” w sobotę i niedzielę o godz. 11:20 w Telewizji Fokus TV.

Komentarze
© Fokus TV 2020