Wyniki wyszukiwania

Szukana fraza

zus

zostala znaleziona 5 razy.

EMERYTURY: czy w ZUS zabraknie pieniędzy na emerytury?

Ekonomiści alarmują, że w ZUS może zabraknąć pieniędzy na wypłatę emerytur. Przesunięcie części składek z OFE do ZUS wyraźnie nie wystarczyło... Ile może zabraknąć i dlaczego?

WYSOKOŚĆ EMERYTURY: jak ZUS wylicza wysokość przyszłej emerytury?

WYSOKOŚĆ EMERYTURY: JAK ZUS JĄ WYLICZA? List z ZUS, czyli informacja o stanie konta ubezpieczonego, zawierać będzie ważną wiadomość: prognozowaną wysokość przyszłej emerytury. W jaki sposób ZUS wylicza tę wartość?

Jaka jest różnica między składkami w ZUS a OFE?

Wkrótce wchodzą w życie zapowiadane zmiany zasad wypłaty emerytur ze środków zgromadzonych w otwartych funduszach emerytalnych. Musimy wybrać, czy chcemy, aby nasza składka emerytalna w całości wpływała do ZUS, czy też ZUS przekazywał część tej składki do OFE.

Jak opłacać samodzielnie składki zdrowotne w ZUS?

Składki zdrowotne można odprowadzać do ZUS samodzielnie. Trzeba przedtem zgłosić ten fakt w wojewódzkim oddziale NFZ. Jak opłacać składki z tytułu dobrowolnego ubezpieczenia zdrowotnego? Sprawdź, co musisz zrobić!

Ile można dorobić do emerytury w 2015 r.? Nowe komunikaty ZUS

Limity dorabiania dotyczą tylko części emerytów. Sprawdź, czy to ograniczenie dotyczy Twojej emerytury. Kiedy emerytura zostanie zmniejszona, a kiedy zawieszona?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!