Zero grawitacji – misja w kosmosie

Zero grawitacji – misja w kosmosie

Kto nie chciałby zamieszkać w Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, a podczas spacerów w przestrzeni kosmicznej cieszyć się widokiem Ziemi? Autorzy filmu „Zero grawitacji – misja w kosmosie” towarzyszą dwóm astronautom w przygotowaniach do ich pierwszej wyprawy w przestrzeń okołoziemską. Dzięki temu możemy na własne oczy zobaczyć od środka stację kosmiczną i pokład Sojuza. Odwiedzimy też Centrum Kosmiczne w Houston i kosmodrom Bajkonur w Kazachstanie. Nic jednak nie może się równać niesamowitym zdjęciom Błękitnej Planety...

Zero grawitacji – misja w kosmosie - film

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Zero grawitacji – misja w kosmosie - artykuły

Zero grawitacji – Misja w kosmosie. Jak Ziemia wygląda z góry?

Zero grawitacji – Misja w kosmosie. Jak Ziemia wygląda z góry?

Dwóch młodych astronautów podąża za odwiecznym marzeniem człowieka o podboju kosmosu. Będziemy im towarzyszyć podczas przygotowań do ich pierwszej „wizyty” w przestrzeni okołoziemskiej. Zobaczymy, jak nasza planeta wygląda z pokładu stacji kosmicznej.

Kosmodrom przyszłości. Kiedy ruszy europejska turystyka kosmiczna?

Kosmodrom przyszłości. Kiedy ruszy europejska turystyka kosmiczna?

Kosmodromy przyszłości to porty kosmiczne, z których już niedługo każdy z nas będzie mógł polecieć w kosmos, by podziwiać Ziemię z góry i na własnej skórze przekonać się, czym jest stan nieważkości. A już za kilkadziesiąt lat prawdopodobnie będzie można wziąć udział w turystycznym locie na Marsa.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!