Poszukiwacze złota

Poszukiwacze złota

Poszukiwacze złota nad rzeką Klondike w Jukonie ryzykują życie, aby wydobyć szlachetny kruszec. Oprócz nierzadko trudnych warunków atmosferycznych, dodatkową przeszkodą są psujące się maszyny, ale też ostra rywalizacja między górnikami. Jednak trzymając w rękach złoto warte tysiące dolarów trudno nie dać się opanować szaleństwu bogactwa. „Gorączka złota” nad rzeką Klondike w Jukonie w Kanadzie rozpoczęła się w 1896 roku, ale po dziś dzień poszukiwacze złota szukają tam szczęścia. Jeden z górników ze śmiechem mówi: „Stanę się bogaty albo umrę próbując”. Złoto na światowych rynkach stoi na rekordowym poziomie, co sprawia, że poszukiwacze w Klondike nie baczą na niebezpieczeństwo marząc o zdobyciu prawdziwej fortuny.

Poszukiwacze złota - odcinki

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Poszukiwacze złota - artykuły

Poszukiwacze złota: serial dokumentalny o współczesnym Klondike. WIDEO

Poszukiwacze złota: serial dokumentalny o współczesnym Klondike. WIDEO

Gdy cena złota jest rekordowo wysoka, a nowych żył złota brak, gorączka złota trwa w tych samych miejscach od lat. Na przykład w mitycznym Klondike. Pomimo postępu technologicznego życie górnika szukającego złota nie zmieniło się znacznie w ciągu stu lat. Co prawda maszyny są większe i głębiej kopią, ale wydobycie złota jest tak samo trudne, ryzykowne i brudne, a na koniec dnia kopacze zostają z tym samym nieuchwytnym marzeniem o zysku. W tej pracy tylko silni przetrwają...

Historia gorączki złota. Jak się zaczęła i jak... skończyła? WIDEO

Historia gorączki złota. Jak się zaczęła i jak... skończyła? WIDEO

Gorączka złota – na temat tego niezwykłego epizodu w dziejach Ameryki Północnej powstały niezliczone, w tym klasyczne już filmy czy książki. Dramatyczne wydarzenia czasów gorączki złota nielicznym przyniosły fortunę, a wielu biedę, bankructwo lub śmierć. Jak to się zaczęło i kiedy się skończyło?

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!