Dynastia Tudorów

Dynastia Tudorów

Władza i pożądanie – największe namiętności, które potrafią zmienić bieg historii. Widowiskowy, wielokrotnie nagradzany serial kostiumowy przybliżający dzieje rodu Tudorów i życie jednego z najbardziej okrutnych władców Anglii, Henryka VIII. „Dynastia Tudorów” to zrealizowane z rozmachem historyczne widowisko zabierające widzów do XVI-wiecznej Anglii, na dwór Henryka VIII – władcy, która ma wszystko oprócz jednego – męskiego potomka. Obarczając winą za brak syna żonę, Katarzynę Aragońską, król zaczyna żyć obsesją na punkcie pięknej Anny Boleyn. Szuka sposobu, by unieważnić swoje małżeństwo. Szarą eminencją dworu jest sprytny kardynał Wolsey, nakłaniający Henryka do politycznych decyzji, które wkrótce przysporzą mu wrogów. Własne rozgrywki prowadzi też Anna - nie cofnie się przed niczym, by spełnić swoje marzenie - zostać nową żoną króla. Tu każdy knuje intrygi, spiskuje i zawiera sojusze, by osiągnąć swój cel. „Dynastia Tudorów” to fascynująca opowieść o politycznych układach, morderstwach i namiętności, która doprowadziła do religijnego przewrotu w Anglii. Produkcja z wielką historią w tle, w rewelacyjnej obsadzie: w Henryka VIII brawurowo wcielił się Jonathan Rhys-Meyers dwukrotnie nominowany za tę rolę do Złotego Globu, Annę Boleyn zagrała Natalie Dormer – obecnie gwiazda serialu „Gra o tron”, w roli kardynała Wolseya widzowie zobaczą Sama Neilla. Wśród kilkudziesięciu nagród i wyróżnień, serial zdobył dziewięć nominacji oraz sześć Nagród Emmy (w tym trzy za kostiumy). Był również nominowany do Złotego Globu w kategorii najlepszy serial dramatyczny.

Dynastia Tudorów - artykuły

Dynastia Tudorów, odcinek 6. Co się wydarzy?

Dynastia Tudorów, odcinek 6. Co się wydarzy?

W miarę jak król Henryk zyskuje na pewności siebie, coraz bardziej otwarcie wyraża niezadowolenie ze stanowiska, jakie Kościół zajmuje w sprawie jego starań o unieważnienie małżeństwa z Katarzyną. Do czego to doprowadzi?

Dynastia Tudorów, odcinek 3. Co się wydarzy?

Dynastia Tudorów, odcinek 3. Co się wydarzy?

Decyzja króla Henryka, by wystąpić przeciw Francji, zamyka kardynałowi Wolseyowi drogę do papieskiego tronu. Porozumienie zawarte z Hiszpanią i osoba siostrzeńca królowej Katarzyny, cesarza rzymskiego Karola V, dają jednak Wolseyowi nową nadzieję.

Dynastia Tudorów, odcinek 2. Co się wydarzy?

Dynastia Tudorów, odcinek 2. Co się wydarzy?

W drugim odcinku serialu „Dynastia Tudorów” poznajemy problemy i wydarzenia, które staną się punktem wyjścia królewskiej kariery Anny Boleyn.

Dynastia Tudorów - artykuły

Dynastia Tudorów, odcinek 1. Co się wydarzy?

Dynastia Tudorów, odcinek 1. Co się wydarzy?

Pierwszy odcinek serialu „Dynastia Tudorów” ukazuje problemy, które wpłyną na cały okres panowania Henryka VIII. Poznajemy w nim także postaci grające główne role na scenie politycznej Anglii u progu XVI wieku.

Dynastia Tudorów, odcinek 7. Co się wydarzy?

Dynastia Tudorów, odcinek 7. Co się wydarzy?

William Compton w Compton Wynates, swym domu w hrabstwie Warwickshire, umiera na angielskie poty. Gdy do Henryka VIII docierają pozytywne wieści z wojny z cesarzem Karolem, tajemnicza choroba szerzy się błyskawicznie. Król ucieka ze swego pałacu i opuszcza Londyn.

Dynastia Tudorów, sezon 2, odc. 6. Co się wydarzy?

Dynastia Tudorów, sezon 2, odc. 6. Co się wydarzy?

Reformacja nabiera tempa, a Tomasz Cromwell jako naczelny propagandysta nowego porządku moralnego zyskuje coraz większe wpływy. Zaufanie króla do Cromwella słabnie. Co więcej, Henryka nawiedza wspomnienie ściętego Tomasza More'a, zaś niepewność Anny Boleyn co do własnej przyszłości stawia ją na progu paranoi.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!