Sensacje

Sensacje

Filmy sensacyjne dla widzów o mocnych nerwach. Programy dla miłośników sportów ekstremalnych i nietypowych wyzwań. Oprócz nich artykuły dla osób, które pragną lepiej zrozumieć świat oraz teksty odsłaniające kulisy sensacyjnych wydarzeń i niepokojących zjawisk.

Nowe artykuły

Skóra – niewolnicy mody. Jaką cenę inni płacą za twoje nowe buty? WIDEO

Skóra – niewolnicy mody. Jaką cenę inni płacą za twoje nowe buty? WIDEO

Film „Skóra – niewolnicy mody” odsłania brudne sekrety luksusowej galanterii. Niska cena skórzanych butów, torebek i kurtek wynika z wyzysku taniej siły roboczej – również dzieci – w krajach takich jak Indie cz Bangladesz, gdzie toksyczny przemysł skórzany nie podlega nawet elementarnym normom bezpieczeństwa.

Dziedzictwo Czarnobyla

Dziedzictwo Czarnobyla

Ci, którzy urodzili się na początku lat 80. albo nieco wcześniej, zapewne dobrze pamiętają kwiecień 1986 roku. Wszystkie dzieci z przedszkoli i szkół ustawiały się wtedy w kolejkach do gabinetów pielęgniarek, żeby przymusowo wypić łyżkę stołową obrzydliwego płynu Lugola. Miało to zabezpieczać przed skutkami wybuchu w elektrowni w Czarnobylu, do którego doszło parę dni wcześniej, 26 kwietnia. Związek Radziecki póki mógł, utrzymywał katastrofę w tajemnicy. Straszna wiadomość rozniosła się po świecie, gdy urządzenia pomiarowe wskazały znaczny wzrost promieniowania. Dziś wielu ekspertów uważa, że w naszym kraju mimo wszystko nie było powodów do zbiorowej paniki. Ale co z tymi, którzy w chwili eksplozji reaktora jądrowego byli najsilniej narażeni na promieniowanie?

Czy życie pozaziemskie istnieje? WIDEO

Czy życie pozaziemskie istnieje? WIDEO

Jeszcze nigdy nie byliśmy tak blisko odkrycia życia pozaziemskiego, jak teraz. Sam teleskop Kepler do połowy ubiegłego roku namierzył aż 962 planety podobne do naszej, a tysiące innych wykrytych przez urządzenie ciał niebieskich czeka na analizę. Badacze co i rusz ogłaszają znalezienie następnej „bliźniaczej Ziemi”. Jedną z nich jest Kepler 22-b, planeta położona w odległości 600 lat świetlnych stąd, gdzie temperatura wynosi 22 stopnie Celsjusza. Najnowsze odkrycie to Gliese 832 c, znajdująca się zaledwie 16 lat świetlnych od nas. Jej temperatura też jest zbliżona do naszej, a ilość energii, jaką otrzymuje ze swojej gwiazdy – również podobna. Jednak z drugiej strony naukowcy nie mają jeszcze danych na temat gęstości atmosfery w tym miejscu.

Pozostałe artykuły

Cena seksu. Wstrząsający dokument o kobietach zmuszonych do prostytucji. ZDJĘCIA

Cena seksu. Wstrząsający dokument o kobietach zmuszonych do prostytucji. ZDJĘCIA

Dziennikarka bułgarskiego pochodzenia Mimi Chakarova podejmuje filmowe śledztwo w sprawie kobiet, które wyjechały z krajów postkomunistycznych po 1989 roku i będąc już za granicą zostały zmuszone do pracy w charakterze prostytutek. Handel żywym towarem, praca niewolnicza, zmuszanie do prostytucji to jedne z najbardziej palących problemów społecznych, jakie pojawiły się w krajach byłego Bloku Wschodniego po upadku komunizmu.

Trzęsienia ziemi i tsunami - gdzie doszło do największych tragedii XX wieku? WIDEO

Trzęsienia ziemi i tsunami - gdzie doszło do największych tragedii XX wieku? WIDEO

Trzęsienia ziemi od setek lat pochłaniają ofiary. Mimo postępu technologicznego i doświadczenia, wciąż dochodzi do tragedii. Skutki trzęsienia ziemi bywają nie do zatarcia. Zobacz, gdzie do dziś ludzie nie mogą sobie poradzić ze stratami?

Co kryje w sobie tajemniczy Bałtyk?

Co kryje w sobie tajemniczy Bałtyk?

415 tys.km kwadratowych, 21 721 km sześciennych, maksymalna głębokość: 459 metrów. Co może ukrywać się w takiej masie wody? Na przykład niezliczone wraki statków. Nie tak znowu daleko od polskich plaż, Bałtyk kryje podwodne cmentarzyska w sumie ponad 20 tysięcy ludzi, którzy poszli na dno razem ze statkami „Wilhelm Gustloff”, „Goya”, „General von Steuben” czy z lotniskowcem „Graf Zeppelin”. Poza tym w wodach Bałtyku są rzeczy, o których nie śniło się nikomu.

Wielkanoc z FOKUS TV

Wielkanoc z FOKUS TV

W Wielką Sobotę i Niedzielę Wielkanocną FOKUS TV zaprasza na seriale i filmy dokumentalne: "Franciszek - papież buntownik" oraz "Ostatnia modlitwa? Chrześcijanie na Bliskim Wschodzie". Sprawdź wielkanocne propozycje i spędź Wielkanoc z Fokus TV.

Najgłośniejsze porwania. Poznaj historie porwanych osób

Najgłośniejsze porwania. Poznaj historie porwanych osób

Najgłośniejszym przypadkiem w historii świata jest porwanie Austriaczki Nataschy Kampusch. Wówczas 10-letnia dziewczynka pokłóciła się z matką, która wielokrotnie ją wyzywała i policzkowała. Mała Natascha postanowiła iść sama do szkoły. Tego dnia do swojej furgonetki zaciągnął ją siłą Wolfgang Priklopil i zawiózł do willi, w której mieszkał.

Najdziwniejsze rekordy Guinnessa

Najdziwniejsze rekordy Guinnessa

Pojawienie się w Księdze Rekordów Guinnessa to marzenie wielu osób na świecie, zwłaszcza jeżeli wykazać mogą się wyjątkowymi umiejętnościami. W księdze są też takie rekordy, które nie tylko bawią, ale budzą zainteresowanie swoim dziwactwem...

Skimming bankomatowy - złodzieje pod ścianą

Skimming bankomatowy - złodzieje pod ścianą

Złodzieje, aby opróżniać konta klientów banków, stosowali nakładkę na otwór bankomatu, w której ukryty był skaner, kopiujący zawartość jej paska magnetycznego. Wgranie danych na nową kartę, zwaną białym plastikiem, miało taki sam skutek, jak kradzież klientowi jego karty...

nastepna
1 2 3 4 5 ... 24

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!