Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Kategoria wiekowa Kraj produkcji: Norwegia Czas trwania 00:29:08

Życie na krawędzi, odcinek 8

Motywem przewodnim odcinka jest przewodnictwo cieplne. Tym razem Andreas Wahl udowodni swoją ufność w prawa fizyki, przejeżdżając przez ogień z prędkością 14 km/h. Zanim niemal nagi mężczyzna zanurzy się w buchające płomienie, strażak popryska go wodą. Ma to zagwarantować, że nic mu się nie stanie, ponieważ fizyk pokona płomienie szybciej niż wyparuje woda na jego ciele. Na koniec Andreas wpadnie do małego baseniku.

Życie na krawędzi - artykuły

Życie na krawędzi - opisy odcinków

Życie na krawędzi - opisy odcinków

Znakomite połączenie przyjemnego z pożytecznym, czyli najważniejsze prawa fizyki objaśniane na przykładzie mrożących krew w żyłach eksperymentów. Każdy odcinek jest poświęcony innemu zagadnieniu i rozgrywa się w innym miejscu, a producenci zadbali o to, by lokalizacje były naprawdę spektakularne.

Życie na krawędzi

Znakomite połączenie przyjemnego z pożytecznym, czyli najważniejsze prawa fizyki objaśniane na przykładzie mrożących krew w żyłach eksperymentów. Ich obiektem jest gospodarz serii - norweski fizyk Andreas Wahl, który demonstruje w ten sposób swoje niezachwiane zaufanie do nauki. Zgadza się m.in. aby pod wodą strzelono do niego z bliskiej odległości, gdyż wedle praw fizyki opór cieczy ma wyhamować kulę tak, że można ją będzie złapać. Każdy odcinek jest poświęcony innemu zagadnieniu i rozgrywa się w innym miejscu, a producenci zadbali o to, by lokalizacje były naprawdę spektakularne.

Wszystkie programy FOKUS TV

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!