Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Kategoria wiekowa Kraj produkcji: Norwegia Czas trwania 00:29:30

Życie na krawędzi, odcinek 7

Tym razem życie prowadzącego show będzie zależało od tego, co nauka wie na temat ciśnienia atmosferycznego. Andreas Wahl będzie wspinał się na ścianę wieżowca niczym Spiderman. A wszystko to dzięki plecakowi mieszczącemu... dwa odkurzacze. Na końcu rur ssących zamontowane są kwadratowe płyty z pleksiglasu ze specjalnymi uchwytami dla Andreasa. Włączając i wyłączając odkurzacze, fizyk może przysysać i odrywać się od ściany budynku.

Życie na krawędzi - artykuły

Życie na krawędzi - opisy odcinków

Życie na krawędzi - opisy odcinków

Znakomite połączenie przyjemnego z pożytecznym, czyli najważniejsze prawa fizyki objaśniane na przykładzie mrożących krew w żyłach eksperymentów. Każdy odcinek jest poświęcony innemu zagadnieniu i rozgrywa się w innym miejscu, a producenci zadbali o to, by lokalizacje były naprawdę spektakularne.

Życie na krawędzi

Znakomite połączenie przyjemnego z pożytecznym, czyli najważniejsze prawa fizyki objaśniane na przykładzie mrożących krew w żyłach eksperymentów. Ich obiektem jest gospodarz serii - norweski fizyk Andreas Wahl, który demonstruje w ten sposób swoje niezachwiane zaufanie do nauki. Zgadza się m.in. aby pod wodą strzelono do niego z bliskiej odległości, gdyż wedle praw fizyki opór cieczy ma wyhamować kulę tak, że można ją będzie złapać. Każdy odcinek jest poświęcony innemu zagadnieniu i rozgrywa się w innym miejscu, a producenci zadbali o to, by lokalizacje były naprawdę spektakularne.

Wszystkie programy FOKUS TV

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!