Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Kategoria wiekowa Kraj produkcji: Polska Czas trwania 00:04:21

Właściwości marihuany i marihuany medycznej. Czym się od siebie różnią?

Marihuana, czyli konopie indyjskie, to roślina o niezwykłych właściwościach. Choć najpowszechniej znana jest jako stosowany rekreacyjnie narkotyk (ze względu na obecność kannabinoidów, z THC, czyli tetrahydrokannabinolem, na czele), jej właściwości psychoaktywne bywają wykorzystywane w lecznictwie. Medyczna marihuana - niemal zupełnie pozbawiona THC - wzmacnia osłabia częstotliwość ataków epilepsji (napadów padaczki), łagodzi niektóre objawy choroby Parkinsona, a ponadto osłabia odruch wymiotny przy chemioterapii nowotworów oraz w terapii AIDS. Medyczna marihuana ponadto łagodzi silny stres, ułatwia walkę z bezsennością i pomaga zwalczać przewlekły ból. Jakie jeszcze właściwości ma marihuana? I dlaczego właściwie odmian marihuany wyhodowano więcej niż ras psów?

Co ciekawe - artykuły

Drukarki 3D. Jak się drukuje przedmioty trójwymiarowe? I kiedy powstaną drukarki 4D? WIDEO

Drukarki 3D. Jak się drukuje przedmioty trójwymiarowe? I kiedy powstaną drukarki 4D? WIDEO

Drukowanie 3D stosowane jest przez coraz więcej firm. Dostępne bywa też dla prywatnych użytkowników w komercyjnych punktach poligraficznych. Na czym polega? I kiedy powstaną drukarki 4D?

Marihuana medyczna. W jakich przypadkach można jej użyć? WIDEO

Marihuana medyczna. W jakich przypadkach można jej użyć? WIDEO

Medyczna marihuana zostały włączone do terapii polskich pacjentów. Nie każdy może jednak używać tego środka. Zasady dostępu reguluje Ministerstwo Zdrowia. Co znalazło się w komunikacie ministerstwa?

Co ciekawe

Program „Co ciekawe” prezentuje najważniejsze informacje na tematy naukowe i techniczne, którymi żyje opinia publiczna. Od marihuany medycznej po drony, od ciekawostek na temat Facebooka i Youtube po tajemnice iPhonów, od olimpiady w Berlinie po geofiltry Snapchata – co ciekawe, we wszystkich odcinkach znajdziecie naprawdę zaskakujące wiadomości!

Wszystkie programy FOKUS TV

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!