Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Kategoria wiekowa Kraj produkcji: USA Czas trwania 00:45:48

Wielcy ludzie wielkich wojen, odcinek 5

Po ataku na Pearl Harbor Stany Zjednoczone przystępują do wojny. Generał Douglas MacArthur nie jest w stanie powstrzymać japońskiej ofensywy na Filipiny i zostaje zmuszony do ewakuacji do Australii. Tymczasem Niemcy odnoszą sukcesy na froncie wschodnim, niemal zdobywając Moskwę. Ponoszą jednak klęskę w starciu z rosyjską zimą. W Europie trwa Holokaust. Alianci odnoszą strategiczne zwycięstwo w bitwie Midway, co stanowi punkt zwrotny w wojnie na Pacyfiku. Wraz ze zdobyciem Sycylii przez generała Pattona zbliża się koniec Mussoliniego.

Wielcy ludzie wielkich wojen - artykuły

Wielcy ludzie wielkich wojen - PREMIERA

Wielcy ludzie wielkich wojen - PREMIERA

Opowieść o pokoleniu ludzi, którzy walczyli na polach bitew pierwszej wojny światowej i stali się przywódcami, odgrywającymi kluczową rolę w kolejnym globalnym konflikcie.

Wielcy ludzie wielkich wojen

Opowieść o pokoleniu ludzi, którzy walczyli na polach bitew pierwszej wojny światowej i stali się przywódcami, odgrywającymi kluczową rolę w kolejnym globalnym konflikcie. W tej dokumentalnej serii przedstawione są takie postaci jak Adolf Hitler, Charles de Gaulle, George Smith Patton, Douglas MacArthur i Benito Mussolini. Doświadczenia z frontów z lat 1914-1918 ukształtowały polityków i wojskowych, którzy zapisali się w historii XX wieku jako mężowie stanu i wielcy generałowie lub okrutni zbrodniarze...

Wszystkie seriale FOKUS TV

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!