Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Kategoria wiekowa Kraj produkcji: USA Czas trwania 00:46:03

Wielcy ludzie wielkich wojen, odcinek 4

Hitler łamie ustalenia układu monachijskiego i zajmuje całą Czechosłowację. Churchill, który otwarcie krytykuje politykę brytyjskiego rządu, zostaje zmarginalizowany. 23 sierpnia 1939 roku w Moskwie zostaje podpisany niemiecko-sowiecki układ o nieagresji, zwany paktem Ribbentrop-Mołotow. 1 września III Rzesza napada na Polskę, rozpoczynając II wojnę światową. 10 maja 1940, w dniu agresji niemieckiej na Francję, na czele rządu Wielkiej Brytanii staje Churchill. W czerwcu 1941 roku Hitler decyduje o ataku na ZSRR. Hideki Tojo, który zostaje premierem Japonii, forsuje plan ataku na Pearl Harbor.

Wielcy ludzie wielkich wojen - artykuły

Wielcy ludzie wielkich wojen - PREMIERA

Wielcy ludzie wielkich wojen - PREMIERA

Opowieść o pokoleniu ludzi, którzy walczyli na polach bitew pierwszej wojny światowej i stali się przywódcami, odgrywającymi kluczową rolę w kolejnym globalnym konflikcie.

Wielcy ludzie wielkich wojen

Opowieść o pokoleniu ludzi, którzy walczyli na polach bitew pierwszej wojny światowej i stali się przywódcami, odgrywającymi kluczową rolę w kolejnym globalnym konflikcie. W tej dokumentalnej serii przedstawione są takie postaci jak Adolf Hitler, Charles de Gaulle, George Smith Patton, Douglas MacArthur i Benito Mussolini. Doświadczenia z frontów z lat 1914-1918 ukształtowały polityków i wojskowych, którzy zapisali się w historii XX wieku jako mężowie stanu i wielcy generałowie lub okrutni zbrodniarze...

Wszystkie seriale FOKUS TV

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!