Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Kategoria wiekowa Kraj produkcji: Polska Czas trwania 00:23:13

Weterani. Wyrwani śmierci, odcinek 4

23 października 2011 r. Andrzej Skrajny wraz z pozostałymi żołnierzami prowadził pierwszy samodzielny patrol. Pełnił funkcję dowódcy rosomaka. Celem załogi było udzielenie pomocy humanitarnej: dotarcie do wioski afgańskiej i sprawdzenie, jakie są potrzeby jej ludności. Podczas powrotu pojazd najechał na „śpiocha”, czyli minę już dawno zakopaną w ziemi, która czekała na przypadkowo przejeżdżający pojazd. Podmuch złamał Andrzejowi obie nogi. Stopy miał praktycznie urwane. Cały czas był świadomy. Wybuch uszkodził instalację elektryczną przez co dusił się dymem i proszkiem z instalacji gaśniczej. Kierowca rosomaka zginął na miejscu.

O serialu

Zapowiedzi odcinków

Weterani. Wyrwani śmierci - artykuły

Dawid Babiasz z serialu Weterani. Wyrwani śmierci

Dawid Babiasz z serialu Weterani. Wyrwani śmierci

Dawid Babiasz z serialu Weterani. Wyrwani śmierci to starszy szeregowy, który obecnie służy w 12. Brygadzie Zmechanizowanej w Szczecinie. Został postrzelony w nogę podczas misji w Afganistanie. Przeszedł cztery operacje, ale do tej pory ma duży uszczerbek na zdrowiu. Oglądaj już dziś o 19:30 w Telewizji FOKUS TV.

Andrzej Skrajny z serialu Weterani. Wyrwani śmierci

Andrzej Skrajny z serialu Weterani. Wyrwani śmierci

Andrzej Skrajny z serialu Weterani. Wyrwani śmierci to sierżant, który obecnie służy w jednostce wojskowej w Giżycku. Podczas misji w Afganistanie, pojazd, w którym przebywał, najechał na minę. Podmuch złamał mu nogi i praktycznie urwał stopy. Oglądaj już dziś o 19:30 w Telewizji FOKUS TV.

Weterani. Wyrwani śmierci

Oryginalna produkcja Telewizji Fokus TV: Weterani. Wyrwani śmierci to historie polskich żołnierzy, którym cudem udało się przeżyć podczas wojny w Afganistanie oraz polskich medyków, którzy pracowali w tamtejszych szpitalach polowych. Strach, śmierć, całkowity brak zasad po stronie wroga, bieda i ogromna niesprawiedliwość - to była dla nich codzienność. Bohaterowie serialu wrócili z piekła, a ratujący ich lekarze mówią, że cudem wyrwali ich z objęć śmierci. W każdym z 8 odcinków przedstawiamy historię jednego z nich, który, gdyby nie niebywałe szczęście i poświęcenie kolegów oraz lekarzy, powinien już nie żyć.

Wszystkie seriale FOKUS TV

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!