Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Kategoria wiekowa Kraj produkcji: Polska Czas trwania 00:22:45

Weterani. Wyrwani śmierci, odcinek 3

Sierżant Arkadiusz Żurkowski na pierwszą misję do Afganistanu pojechał w 2012 r. Kiedy jego śmigłowiec Mi-24 patrolował okolice bazy Ghazni, Talibowie ostrzelali ich z armaty przeciwlotniczej. Jeden z pocisków trafił w miejsce łączenia płyt śmigłowca, raniąc poważnie jego prawą nogę. Kiedy kolega założył mu stazę, stracił przytomność. Warunki w śmigłowcu były bardzo ciężkie - instalacja hydrauliczna została uszkodzona, w kabinie było mnóstwo dymu, co utrudniało panowanie nad maszyną. Tylko dzięki opanowaniu i ogromnym umiejętnościom pilota, udało się posadzić maszynę cało na ziemi. W szpitalu w Ghazni lekarze natychmiast przystąpili do operacji, mającej na celu uratowanie nogi. Po przetransportowaniu do Bagram stan sierżanta uległ pogorszeniu. Przez dwa miesiące pozostawał w śpiączce. Ocknął się podczas pobytu żony w szpitalu, kiedy to puściła mu nagranie ich dzieci. Długo dochodził do siebie. Od nowa musiał nauczyć się czytać i pisać.

O serialu

Zapowiedzi odcinków

Weterani. Wyrwani śmierci - artykuły

Dawid Babiasz z serialu Weterani. Wyrwani śmierci

Dawid Babiasz z serialu Weterani. Wyrwani śmierci

Dawid Babiasz z serialu Weterani. Wyrwani śmierci to starszy szeregowy, który obecnie służy w 12. Brygadzie Zmechanizowanej w Szczecinie. Został postrzelony w nogę podczas misji w Afganistanie. Przeszedł cztery operacje, ale do tej pory ma duży uszczerbek na zdrowiu. Oglądaj już dziś o 19:30 w Telewizji FOKUS TV.

Andrzej Skrajny z serialu Weterani. Wyrwani śmierci

Andrzej Skrajny z serialu Weterani. Wyrwani śmierci

Andrzej Skrajny z serialu Weterani. Wyrwani śmierci to sierżant, który obecnie służy w jednostce wojskowej w Giżycku. Podczas misji w Afganistanie, pojazd, w którym przebywał, najechał na minę. Podmuch złamał mu nogi i praktycznie urwał stopy. Oglądaj już dziś o 19:30 w Telewizji FOKUS TV.

Weterani. Wyrwani śmierci

Oryginalna produkcja Telewizji Fokus TV: Weterani. Wyrwani śmierci to historie polskich żołnierzy, którym cudem udało się przeżyć podczas wojny w Afganistanie oraz polskich medyków, którzy pracowali w tamtejszych szpitalach polowych. Strach, śmierć, całkowity brak zasad po stronie wroga, bieda i ogromna niesprawiedliwość - to była dla nich codzienność. Bohaterowie serialu wrócili z piekła, a ratujący ich lekarze mówią, że cudem wyrwali ich z objęć śmierci. W każdym z 8 odcinków przedstawiamy historię jednego z nich, który, gdyby nie niebywałe szczęście i poświęcenie kolegów oraz lekarzy, powinien już nie żyć.

Wszystkie seriale FOKUS TV

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!