Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Kategoria wiekowa Kraj produkcji: USA Czas trwania 00:40:37

W zakamarkach mózgu 4. Prawda czy mit?

Niezależnie czy oglądamy telewizję, czytamy, czy rozmawiamy z przyjacielem – każdego dnia nasz mózg decyduje o naszych wyborach, rozstrzyga co jest prawdą, a co fałszem. Wiele osób może mieć jednak problem z rozróżnieniem tych dwóch podstawowych rzeczy. Istnieją historie, w które wierzą wszyscy, choć na zdrowy rozsądek nie wydają się tak oczywiste. Lądowanie na Księżycu, życie na Marsie, potwór z Loch Ness zawładnęły naszą wyobraźnią. Ile jest w nich prawdy? Dowiemy się kiedy i jak można oszukać nasz mózg oraz poznamy kilka sztuczek na sprawne odróżnienie faktów od fikcji.

W zakamarkach mózgu - artykuły

Jak oszukać ludzki umysł, zmysły, pamięć? WIDEO, ZDJĘCIA

Jak oszukać ludzki umysł, zmysły, pamięć? WIDEO, ZDJĘCIA

Ludzki mózg skrywa wiele tajemnic. Wydaje się nam, że mamy nad nim całkowitą władzę. Nic bardziej mylnego. Przekonaj się, jak łatwo oszukać zmysły, pamięć i percepcję. Poznaj sztuczki, które niejednego wyprowadziły w pole.

W zakamarkach mózgu

Mózg ma więcej tajemnic niż jakikolwiek inny organ ciała człowieka. Choć może się nam zdawać, że mamy nad nim pełną kontrolę, badania pokazują, jak łatwo oszukać ludzkie zmysły, a nawet zmanipulować pamięć. Przekonaj się, w jaki sposób.

Wszystkie programy FOKUS TV

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!