Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Kategoria wiekowa Kraj produkcji: Polska Czas trwania 00:04:26

Top 5 najlepszych gadżetów elektronicznych. Długopis 3D, modułowy telefon, smartwatch i...

Subiektywny ranking top 5 – 5 najlepszych gadżetów elektronicznych otwiera 3Doodle, czyli długopis do rysowania w 3D. W odróżnieniu od drukarki 3D pozwala na tworzenie unikatowych, bo ręcznie kształtowanych struktur. Ograniczeniem jest tu już tylko ludzka wyobraźnia, bo pomiędzy człowiekiem a długopisem 3D nie ma barier technologicznych takich jak przy projektowaniu wydruku 3D. Kolejny gadżet wart uwagi to Project Ara, czyli modułowy smartfon konstruowany przez firmę Google. W odróżnieniu od innych telefonów tego rodzaju, ma pozwalać użytkownikowi na dowolne skonfigurowanie nie tylko software'u, ale i hardware'u urządzenia – i to w bardzo prosty sposób, przez dziecinnie prostą wymianę modułów umieszczonych w obudowie. Tesla P85D, futurystyczny, a przecież istniejący realnie samochód elektryczny inny niż wszystkie, zajmuje w rankingu pozycję trzecią. Dzięki niemu przyszłość motoryzacji stała się teraźniejszością. Elektronicznym gadżetem, który nie uszedł chyba niczyjej uwagi, jest też dron – wielka nadzieja komunikacji, transportu, wojskowości, bezpieczeństwa oraz szeregu innych działalności życia ludzkiego i społecznego. Warte uwagi są także smartwatche, czyli elektroniczne zegarki sprzęgane ze smartfonami lub funkcjonujące odrębnie, jako kolejne stadium miniaturyzacji komputera.

Co ciekawe - artykuły

Drukarki 3D. Jak się drukuje przedmioty trójwymiarowe? I kiedy powstaną drukarki 4D? WIDEO

Drukarki 3D. Jak się drukuje przedmioty trójwymiarowe? I kiedy powstaną drukarki 4D? WIDEO

Drukowanie 3D stosowane jest przez coraz więcej firm. Dostępne bywa też dla prywatnych użytkowników w komercyjnych punktach poligraficznych. Na czym polega? I kiedy powstaną drukarki 4D?

Marihuana medyczna. W jakich przypadkach można jej użyć? WIDEO

Marihuana medyczna. W jakich przypadkach można jej użyć? WIDEO

Medyczna marihuana zostały włączone do terapii polskich pacjentów. Nie każdy może jednak używać tego środka. Zasady dostępu reguluje Ministerstwo Zdrowia. Co znalazło się w komunikacie ministerstwa?

Co ciekawe

Program „Co ciekawe” prezentuje najważniejsze informacje na tematy naukowe i techniczne, którymi żyje opinia publiczna. Od marihuany medycznej po drony, od ciekawostek na temat Facebooka i Youtube po tajemnice iPhonów, od olimpiady w Berlinie po geofiltry Snapchata – co ciekawe, we wszystkich odcinkach znajdziecie naprawdę zaskakujące wiadomości!

Wszystkie programy FOKUS TV

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!