Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Kategoria wiekowa Kraj produkcji: Polska Czas trwania 00:03:06

Druk 3D w kuchni? Drukarka 3D może wykonać dla nas danie

Co można wydrukować na drukarce 3D? Już nie tylko mniej lub bardziej skomplikowane niewielkie formy z tworzyw sztucznych. Pewien mężczyzna z Minnesoty posługując się tą technologią wydrukował z betonu pawilon ogrodowy w kształcie malowniczego zameczku. Druk 3D służyć też może do wykonywania dużych i skomplikowanych form ażurowych, zarówno artystycznych, jak i technicznych. Ale drukować w 3D można także jedzenie, np. fantazyjne ciastka o skomplikowanej dekoracji. Technologia druku 3D okazuje się więc niezwykle plastyczna. Zaprasza do kreatywnej pracy!

Co ciekawe - artykuły

Drukarki 3D. Jak się drukuje przedmioty trójwymiarowe? I kiedy powstaną drukarki 4D? WIDEO

Drukarki 3D. Jak się drukuje przedmioty trójwymiarowe? I kiedy powstaną drukarki 4D? WIDEO

Drukowanie 3D stosowane jest przez coraz więcej firm. Dostępne bywa też dla prywatnych użytkowników w komercyjnych punktach poligraficznych. Na czym polega? I kiedy powstaną drukarki 4D?

Marihuana medyczna. W jakich przypadkach można jej użyć? WIDEO

Marihuana medyczna. W jakich przypadkach można jej użyć? WIDEO

Medyczna marihuana zostały włączone do terapii polskich pacjentów. Nie każdy może jednak używać tego środka. Zasady dostępu reguluje Ministerstwo Zdrowia. Co znalazło się w komunikacie ministerstwa?

Co ciekawe

Program „Co ciekawe” prezentuje najważniejsze informacje na tematy naukowe i techniczne, którymi żyje opinia publiczna. Od marihuany medycznej po drony, od ciekawostek na temat Facebooka i Youtube po tajemnice iPhonów, od olimpiady w Berlinie po geofiltry Snapchata – co ciekawe, we wszystkich odcinkach znajdziecie naprawdę zaskakujące wiadomości!

Wszystkie programy FOKUS TV

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!