Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Kategoria wiekowa Kraj produkcji: Polska Czas trwania 00:04:34

23 kwietnia – kalendarium Wehikuł czasu. Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, imieniny Wojciecha i...

Co się wydarzyło 23 kwietnia?Tego dnia obchodzimy: imieniny Wojciecha i Jerzego, Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, rocznicę śmierci Miguela de Cervantesa i prawdopodobną datę urodzin i śmierci Williama Szekspira. W 1348 r. angielski król Edward III, ustanowił jedno z najstarszych na świecie i jednocześnie najwyższych w Wielkiej Brytanii odznaczeń – Order Podwiązki. W 1934 roku polski Sejm przegłosował, a prezydent podpisał tekst nowej ustawy zasadniczej, znanej jako konstytucja kwietniowa, która została przegłosowana z naruszeniem ówczesnego prawa

Wehikuł czasu - odcinki

Wehikuł czasu - artykuły

Kalendarz imienin: CZERWIEC. Kto obchodzi imieniny w czerwcu?

Kalendarz imienin: CZERWIEC. Kto obchodzi imieniny w czerwcu?

Warto pamiętać o imieninach członków rodziny, przyjaciół i znajomych - życzenia sprawią im przyjemność. Z naszym kalendarzem nie przegapisz czerwcowych solenizantów.

Kalendarz imienin: SIERPIEŃ. Kto obchodzi imieniny w sierpniu?

Kto obchodzi imieniny w sierpniu? Czy są w sierpniu popularne imieniny? Oto imiona, których właściciele obchodzą imieniny w sierpniu:

Wehikuł czasu

Kalendarium Wehikuł czasu to program prezentujący najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata. Tematyka programu obejmuje wydarzenia historyczne XX wieku, rocznice historyczne, wielkie odkrycia naukowe i wynalazki minionych epok. Prezentowane fakty historyczne opatrzone są zabawnym komentarzem prowadzącego – Michała Sobkowskiego. Oglądaj koniecznie!

Wszystkie programy FOKUS TV

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!