Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Kategoria wiekowa Kraj produkcji: Polska Czas trwania 00:04:33

22 kwietnia – kalendarium Wehikuł czasu. Dzień Odkrycia, rekordowa lekcja biologii i...

Co się wydarzyło 22 kwietnia? Tego dnia 1500 roku, wyprawa portugalskiego żeglarza Pedro Alvaresa Cabrala dotarła do brzegów Brazylii. Tego dnia Brazylia świętuje Dzień Odkrycia. W 1937 r.oku, w Neptune, w USA urodził się Jack Nicholson, jeden z najpopularniejszych aktorów drugiej połowy XX wieku; kilkanaście razy nominowany do Oskara, kilkukrotnie zdobył statuetkę. Roku 1992 r. w meksykańskiej Guadalajarze w wyniku serii kilkunastu podziemnych eksplozji, zginęło ponad 200 osób, a kilkaset odniosło rany, zniszczonych zostało około 1000 budynków, w dwóch miejscach powstały kratery głębokie na ponad 100 metrów. Wszystko w rezultacie wycieku benzyny, która przez skorodowane rury dostała się do wodociągów. W 2009 roku, w Gdańsku miała miejsce rekordowa lekcja ekologii, w której udział wzięło ponad 400 uczniów z kilku trójmiejskich szkół.

Wehikuł czasu - odcinki

Wehikuł czasu - artykuły

Kalendarz imienin: CZERWIEC. Kto obchodzi imieniny w czerwcu?

Kalendarz imienin: CZERWIEC. Kto obchodzi imieniny w czerwcu?

Warto pamiętać o imieninach członków rodziny, przyjaciół i znajomych - życzenia sprawią im przyjemność. Z naszym kalendarzem nie przegapisz czerwcowych solenizantów.

Kalendarz imienin: SIERPIEŃ. Kto obchodzi imieniny w sierpniu?

Kto obchodzi imieniny w sierpniu? Czy są w sierpniu popularne imieniny? Oto imiona, których właściciele obchodzą imieniny w sierpniu:

Wehikuł czasu

Kalendarium Wehikuł czasu to program prezentujący najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata. Tematyka programu obejmuje wydarzenia historyczne XX wieku, rocznice historyczne, wielkie odkrycia naukowe i wynalazki minionych epok. Prezentowane fakty historyczne opatrzone są zabawnym komentarzem prowadzącego – Michała Sobkowskiego. Oglądaj koniecznie!

Wszystkie programy FOKUS TV

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!