Życie po 11 września – przerażąjące i wzruszające opowieści ludzi, którzy przeżyli atak na Wolrd Trade Center

Na miejscu zburzonych wież World Trade Center stoi już nowy gigantyczny wieżowiec Freedom Tower, jeden z czterech budowanych na miejscu tragedii obiektów mających symbolizować niezłomność narodu amerykańskiego. Życie w strefie zero odradza się, ale życie tych, którzy znaleźli się w tym miejscu 11 września 2001 roku już nigdy nie będzie takie samo. Wysłuchajmy opowieści ludzi, którzy przeżyli atak na World Trade Center.

Terror w Bombaju

Terror w Bombaju
Kraj produkcji: Wielka Brytania Kategoria wiekowa Czas trwania 00:47:44
Zdjęcie z artykułu: Życie po 11 września – przerażąjące i wzruszające opowieści ludzi, którzy przeżyli atak na Wolrd Trade Center
Życie po 11 września – przerażąjące i wzruszające opowieści ludzi, którzy przeżyli atak na Wolrd Trade Centerźródło:NGC Network International, LLC

W dniu 11 września 2001 roku świat zmienił się na zawsze. Tego dnia rano na terytorium Stanów Zjednoczonych dokonano serii aktów terrorystycznych za pomocą uprowadzonych samolotów pasażerskich.

Sprawcami zamachów byli przedstawiciele organizacji Al-Ka’ida, którzy po opanowaniu samolotów skierowali je na obiekty dwóch wież World Trade Center oraz budynku Pentagonu. W zamachach zginęły łącznie 2973 osoby. W trakcie akcji ratunkowej życie oddało ponad 300 funkcjonariuszy, przede wszystkim straży miejskiej i policji, którzy ratowali poszkodowanych.

Dokument „Życie po 11 września” ukazuje osobiste historie osób, którym udało się przeżyć ten koszmarny dzień. Poznajemy także tych, którzy ryzykowali życiem, żeby pomóc innym. Wsłuchajmy się w opowieści tych, których odwaga i determinacja stały się inspiracją dla młodszych pokoleń.
 

Redakcja 05/12/2014

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!