Życie na trawlerach. Jak wygląda codzienność poławiaczy ryb z Kornwalii? ZDJĘCIA

Serial dokumentalny „Życie na trawlerach” przybliża codzienność poławiaczy ryb z portowego miasta Newlyn w południowo-zachodniej Kornwalii. Ryzyko, jakie towarzyszy członkom załóg trawlerów, wpisane jest w ich pracę. Każdego dnia ludzie ci stawiają czoło sztormom, rekinom i innym niebezpieczeństwom, których na morzu nie brakuje.

Pracują właściwie przez całą dobę, a każda chwila snu jest na wagę złota. Wypływają w morze, aby utrzymać swoje rodziny, które rzadko widują. W programie poznamy również prywatne historie kornwalijskich rybaków oraz bliskie im osoby.

Życie na trawlerach. Co w pierwszym odcinku?

Scott, pierwszy oficer na trawlerze „Filadelfia”, otrzymuje wspaniałą wiadomość - będzie ojcem. Tymczasem szyper Alan musi wracać na swój kuter „Ajax”. Jednak jego córka Merryn nie może się z tym pogodzić. Próbuje go zatrzymać, chowając klucze do łodzi. Na morzu ryb jest mało. Załoga kutra musi zaryzykować zniszczeniem sieci, zarzucając je nad wrakami. Kapitan trawlera „Aaltje Adriaantje” przeżywa bardzo ważny moment. Po 14 latach związku decyduje się ożenić ze swoją partnerką Claire.

Redakcja 10/01/2017

Zobacz też

Kambodża i Czerwoni Khmerzy – nowy program FOKUS TV! Jedna z najbardziej brutalnych zbrodni ludobójstwa XX wieku Kambodża i Czerwoni Khmerzy – nowy program FOKUS TV! Jedna z najbardziej brutalnych zbrodni ludobójstwa XX wieku W latach 70. XX wieku w Kambodży doszło do jednej z najstraszliwszych zbrodni w historii. Jak do niej doszło? Kim był człowiek, który stał na jej czele? W rzezi zginęła wówczas około jedna czwarta ludności tego azjatyckiego kraju. O tej straszliwej zbrodni opowiada „Kambodża i Czerwoni Khmerzy" – nowy program FOKUS TV. Zapraszamy przed ekrany! Wakacje w górach – jak je spędzić bezpiecznie? Wakacje w górach – jak je spędzić bezpiecznie? Zaledwie parę godzin jazdy koleją dzieli nas od Tatr, a kilkanaście lotu samolotem od podnóży Himalajów. Dzisiaj podróżuje się szybko, a wysokie szczyty znajdują się w zasięgu ręki każdego pasjonata gór. Jedynymi ograniczeniami, jakie spotykamy, są możliwości naszego ciała i nieprzewidywalna natura. Egzotyczne podróże - jak się chronić przed chorobami? Egzotyczne podróże - jak się chronić przed chorobami? Jedź w tropiki i nie bój się choroby. Zamiast snuć wizje, na co możemy zachorować w podróży, załatwmy potrzebne szczepienia i skompletujmy zestaw niezbędnych medykamentów. Oby się nie przydały, ale lepiej je mieć niż żałować, że ich nie zabraliśmy. Chorowanie na wakacjach: jak radzić sobie bez leków i lekarza? Chorowanie na wakacjach: jak radzić sobie bez leków i lekarza? Wyjazd tuż-tuż. Wkładamy do torby ostatnie rzeczy. Myślami jesteśmy już u celu podróży. Samopoczucie świetne, nie w głowie nam kontuzje, gorączka czy biegunka. Podekscytowani zbliżającą się przygodą, zapominamy wrzucić do plecaka podręczną apteczkę. Co robić, gdy dopadnie nas jakaś choroba?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!