Życie na trawlerach. Jak wygląda codzienność poławiaczy ryb z Kornwalii? ZDJĘCIA

Serial dokumentalny „Życie na trawlerach” przybliża codzienność poławiaczy ryb z portowego miasta Newlyn w południowo-zachodniej Kornwalii. Ryzyko, jakie towarzyszy członkom załóg trawlerów, wpisane jest w ich pracę. Każdego dnia ludzie ci stawiają czoło sztormom, rekinom i innym niebezpieczeństwom, których na morzu nie brakuje.

Pracują właściwie przez całą dobę, a każda chwila snu jest na wagę złota. Wypływają w morze, aby utrzymać swoje rodziny, które rzadko widują. W programie poznamy również prywatne historie kornwalijskich rybaków oraz bliskie im osoby.

Życie na trawlerach. Co w pierwszym odcinku?

Scott, pierwszy oficer na trawlerze „Filadelfia”, otrzymuje wspaniałą wiadomość - będzie ojcem. Tymczasem szyper Alan musi wracać na swój kuter „Ajax”. Jednak jego córka Merryn nie może się z tym pogodzić. Próbuje go zatrzymać, chowając klucze do łodzi. Na morzu ryb jest mało. Załoga kutra musi zaryzykować zniszczeniem sieci, zarzucając je nad wrakami. Kapitan trawlera „Aaltje Adriaantje” przeżywa bardzo ważny moment. Po 14 latach związku decyduje się ożenić ze swoją partnerką Claire.

Redakcja 11/01/2017

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!