Film „Życie bez rąk” – niezwykła historia Marty'ego Ravelette'a

Choć Marty Ravellette, bohater filmu dokumentalnego „Życie bez rąk” ma poważną niepełnosprawność, prowadzi firmę zajmująca się projektowaniem i zakładaniem ogrodów. Każdego dnia wyrusza swoim vanem do sadzenia drzew i krzewów, koszenia trawy, a nawet pracy z piłą  łańcuchową! Jak to możliwe? W jaki sposób Marty radzi sobie z niepełnosprawnością?

Film „Życie bez rąkukazuje postać Marty'ego Ravallette'a, który używając wyłącznie nóg, wykonuje wszystkie codzienne czynności, jakie większość z nas robi rękami. Choć Marty nie ma rąk, prowadzi firmę zajmująca się projektowaniem i zakładaniem ogrodów. Każdego dnia wyrusza swoim vanem do sadzenia drzew i krzewów, koszenia trawy, a nawet pracy z piłą łańcuchową! Bez względu na to, czy jest upalne lato Północnej Karoliny, czy zimowy chłód, wyrusza boso. I wszystko, co robi, robi świetnie!

W dokumencie „Życie bez rąk” śledzimy historię życia Marty'ego od jego narodzin w biednej rodzinie rolniczej w Indianie, przez dzieciństwo spędzone w  Domu Dobrego Pasterza  – sierocińcu dla niepełnosprawnych dzieci  – aż po dorosłość. Poznajemy kilku jego dawnych kolegów, którzy opowiedzą nam o pełnym wybryków dzieciństwie Marty'ego. Spotykamy też innych ludzi żyjących bez rąk. Oglądamy ich na rzadkich archiwalnych materiałach filmowych, które zainspirowały Marty'ego na przykład do nauczenia się prowadzenia samochodu. Z wywiadów ze starymi przyjaciółmi poznajemy szczegóły pracy Marty'ego jako kierowcy ciężarówki, a także ogrodnika, trenera softballu i pracownika budowlanego.

Przez całą godzinę w filmie dokumentalnym „Życie bez rąk” będziemy obserwować Marty'ego, któremu udaje się pracować i żyć bez użycia rąk. Przekonamy się, jak bardzo inspirujące jest to doświadczenie! Zobaczymy, jak Marty się ubiera, jak je, jak prowadzi samochód, jak łowi ryby, pije kawę i pali papierosy – wszystko wyłącznie nogami! Spotkamy się również z pierwszą żoną Marty'ego i dowiemy się, jak rodzice bez rąk wychowali dwoje dzieci.

Marty Ravallette zmarł w 2007 roku. Uwieczniona w filmie „Życie bez rąk” siła jego ducha do dziś jednak inspiruje – także osoby pełnosprawne.

Oglądaj film „Życie bez rąk” na VOD. Za darmo!

Redakcja 27/05/2016

Zobacz też

PŁATNY FACEBOOK. Płatne wiadomości na Facebooku? Jak uniknąć opłat w portalu społecznościowym? PŁATNY FACEBOOK. Płatne wiadomości na Facebooku? Jak uniknąć opłat w portalu społecznościowym? Płatny facebook i płatne wiadomości na facebooku - to nie tak daleka przyszłość. Portal społecznościowy u niektórych uzytkowników wprowadził płatne wiadomości od nieznajomych - prawie 10 złotych. Wiemy jak uniknąć dodatkowych opłat na facebooku. Jak uniknąć opłaty na facebooku? Jak nie płacić za wysyłanie wiadomości na facebooku? Urlop okolicznościowy komu przysługuje i kiedy można wykorzystać? Urlop okolicznościowy komu przysługuje i kiedy można wykorzystać? Urlop okolicznościowy komu przysługuje i kiedy można wykorzystać? Urlop okolicznościowy należy Ci się kiedy... wydarzą się pewne przewidziane w ustawie okoliczności. Sprawdź kiedy i ile dni urlopu powinieneś dostać. Kiedy można wykorzystać urlop na ślub? Komu przysługuje urlop okolicznościowy? Urlop okolicznościowy: ile dni przysługuje pracownikowi? W jakiej sytuacji należy się urlop okolicznościowy? Urlop okolicznościowy: ile dni przysługuje pracownikowi? W jakiej sytuacji należy się urlop okolicznościowy? Urlopy okolicznościowe są to czasowe zwolnienia z pracy udzielane przez pracodawcę ze względu na szczególne okoliczności, które uniemożliwiają stawienie się pracownika do pracy i jej wykonywanie. Przeczytaj, ile dni urlopu okolicznościowego przysługuje pracownikowi! W jakich sytuacjach zyciowych należy ci się urlop okolicznościowy? Gdzie pojechać na długi weekend majowy z rodziną, a gdzie na majówkę we dwoje? Gdzie pojechać na długi weekend majowy z rodziną, a gdzie na majówkę we dwoje? Majówka przed nami – warto już dziś zaplanować, gdzie ją spędzimy i zaopatrzyć się w przewodniki. A wybór odpowiedniego miejsca uzależniony jest od tego, czy długi weekend majowy zamierzamy spędzić z rodziną, czy tylko z ukochaną osobą. Mówimy, gdzie spędzić majówkę 2015?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!