Zwierzętom na ratunek – sierocińce dla zwierząt w Azji, Afryce i Ameryce Południowej

W Azji, Afryce i Amerykach – na każdym z kontynentów spotkać można pełnych poświęcenia ludzi, którzy pomagają osieroconym zwierzętom. Poznamy ich w nowym programie FOKUS TV – „Zwierzętom na ratunek" prezentującym sierocińce dla zwierząt na trzech kontynentach.


Schroniska dla zwierząt, które straciły rodziców znajdziemy na wszystkich kontynentach świata. Wraz z Oliwią odwiedzimy najciekawsze z nich, poznając ludzi opiekujących się osieroconymi młodymi. Zwierzęta, które trafiają do tego rodzaju miejsc najczęściej są ofiarami nielegalnego handlu, klęsk żywiołowych, czy zmian w środowisku naturalnym spowodowanych działalnością człowieka.

Wraz z ekipą programu zawitamy do czterech ośrodków, w których opuszczone maluchy mogą znaleźć schronienie. Odwiedzimy Indonezję, Namibię, Peru i Kenię. Zawitamy na wyspę Borneo, gdzie małe orangutany chwytane są przez tamtejszych rolników i sprzedawane na lokalnym rynku. Dotrzemy do Peru, gdzie małpy zagrożone są utratą swoich naturalnych siedlisk wskutek wycinki lasów. Z kolei w Afryce przyjrzymy się słoniom, dla których największym zagrożeniem są lokalni kłusownicy.

Wraz z Oliwią będziemy przyglądać się ich rehabilitacji często chorych i rannych zwierząt, które muszą nauczyć się, jak prowadzić samodzielne życie. Będziemy towarzyszyć im aż do momentu ich powrotu do naturalnych siedlisk. FOKUS TV, bezpłatna telewizja, która pomaga w odkrywaniu świata i rozbudza ciekawość zaprasza na program „Zwierzętom na ratunek"

Redakcja 22/02/2015

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!