Zwierzętom na ratunek – sierocińce dla zwierząt w Azji, Afryce i Ameryce Południowej

W Azji, Afryce i Amerykach – na każdym z kontynentów spotkać można pełnych poświęcenia ludzi, którzy pomagają osieroconym zwierzętom. Poznamy ich w nowym programie FOKUS TV – „Zwierzętom na ratunek" prezentującym sierocińce dla zwierząt na trzech kontynentach.


Schroniska dla zwierząt, które straciły rodziców znajdziemy na wszystkich kontynentach świata. Wraz z Oliwią odwiedzimy najciekawsze z nich, poznając ludzi opiekujących się osieroconymi młodymi. Zwierzęta, które trafiają do tego rodzaju miejsc najczęściej są ofiarami nielegalnego handlu, klęsk żywiołowych, czy zmian w środowisku naturalnym spowodowanych działalnością człowieka.

Wraz z ekipą programu zawitamy do czterech ośrodków, w których opuszczone maluchy mogą znaleźć schronienie. Odwiedzimy Indonezję, Namibię, Peru i Kenię. Zawitamy na wyspę Borneo, gdzie małe orangutany chwytane są przez tamtejszych rolników i sprzedawane na lokalnym rynku. Dotrzemy do Peru, gdzie małpy zagrożone są utratą swoich naturalnych siedlisk wskutek wycinki lasów. Z kolei w Afryce przyjrzymy się słoniom, dla których największym zagrożeniem są lokalni kłusownicy.

Wraz z Oliwią będziemy przyglądać się ich rehabilitacji często chorych i rannych zwierząt, które muszą nauczyć się, jak prowadzić samodzielne życie. Będziemy towarzyszyć im aż do momentu ich powrotu do naturalnych siedlisk. FOKUS TV, bezpłatna telewizja, która pomaga w odkrywaniu świata i rozbudza ciekawość zaprasza na program „Zwierzętom na ratunek"

Redakcja 11/02/2015

Zobacz też

Kim jest Michał Szyba? Kim jest Michał Szyba? Mecz o brązowy medal mistrzostw świata w piłce ręcznej w Katarze ma niekwestionowaną gwiazdę. To Michał Szyba - to właśnie jego akcja zagwarantowała nam dogrywkę, w której zdobyliśmy decydujący punkt. Kim jest nasz bohater? Dom eko – dwie rodziny stają do walki o przyszłość Ziemi! Energia, samochód i śmieci pod ścisłą kontrolą! Dom eko – dwie rodziny stają do walki o przyszłość Ziemi! Energia, samochód i śmieci pod ścisłą kontrolą! Dwie rodziny i jedno wyzwanie! Sprawić, żeby ich domy były jak najbardziej przyjazne dla planety, na której żyjemy! W kolejnych odcinkach programu dwie rodziny będą rywalizować ze sobą tworząc „eko domy". Pod koniec programu jedna z nich okaże się lepsza, ale tak na prawdę wszyscy będą tu wygrani. Stawką w tej grze jest bowiem przyszłość Ziemi! Maszyny – jak to działa. Jak to się dzieje, że pralka pierze? Jak działa bankomat? Jak działa... Maszyny – jak to działa. Jak to się dzieje, że pralka pierze? Jak działa bankomat? Jak działa... Czy bawiąc się na kręgielni zwróciliście kiedyś uwagę na to, że kręgle same się ustawiają, a kula sama do was wraca? A może to tak oczywiste i zwyczajne, że nawet tego nie zauważyliście? Fascynująca seria programów „Maszyny - jak to działa" przybliża zasady działania urządzeń, które czynią nasze życie prostym i komfortowym. Dowiecie się jak działa bankomat, samochód rajdowy, teleskop. Poznacie ideę funkcjonowania elektrowni jądrowej, kolejki górskiej, karabinu maszynowego czy sygnalizacji świetlnej. Zapraszamy! Kim jest prof. Bogusław Paź? [AFERA z obrażaniem Ukraińców] Kim jest prof. Bogusław Paź? [AFERA z obrażaniem Ukraińców] Wykładowca na Uniwersytecie Wrocławskim opublikował wpis, w którym nazywa ukraińskich jeńców "banderowskimi ścierwami", a elektorat Biedronia "takimi w wibratorem w odbycie". Kim jest wykładowca obrażający Ukraińców? Kim jest prof. Paź?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!