Zwierzętom na ratunek – sierocińce dla zwierząt w Azji, Afryce i Ameryce Południowej

W Azji, Afryce i Amerykach – na każdym z kontynentów spotkać można pełnych poświęcenia ludzi, którzy pomagają osieroconym zwierzętom. Poznamy ich w nowym programie FOKUS TV – „Zwierzętom na ratunek" prezentującym sierocińce dla zwierząt na trzech kontynentach.


Schroniska dla zwierząt, które straciły rodziców znajdziemy na wszystkich kontynentach świata. Wraz z Oliwią odwiedzimy najciekawsze z nich, poznając ludzi opiekujących się osieroconymi młodymi. Zwierzęta, które trafiają do tego rodzaju miejsc najczęściej są ofiarami nielegalnego handlu, klęsk żywiołowych, czy zmian w środowisku naturalnym spowodowanych działalnością człowieka.

Wraz z ekipą programu zawitamy do czterech ośrodków, w których opuszczone maluchy mogą znaleźć schronienie. Odwiedzimy Indonezję, Namibię, Peru i Kenię. Zawitamy na wyspę Borneo, gdzie małe orangutany chwytane są przez tamtejszych rolników i sprzedawane na lokalnym rynku. Dotrzemy do Peru, gdzie małpy zagrożone są utratą swoich naturalnych siedlisk wskutek wycinki lasów. Z kolei w Afryce przyjrzymy się słoniom, dla których największym zagrożeniem są lokalni kłusownicy.

Wraz z Oliwią będziemy przyglądać się ich rehabilitacji często chorych i rannych zwierząt, które muszą nauczyć się, jak prowadzić samodzielne życie. Będziemy towarzyszyć im aż do momentu ich powrotu do naturalnych siedlisk. FOKUS TV, bezpłatna telewizja, która pomaga w odkrywaniu świata i rozbudza ciekawość zaprasza na program „Zwierzętom na ratunek"

Redakcja 22/02/2015

Zobacz też

Kiedy Służby Lotniskowe mają prawo przeszukiwać pasażerów? Co to jest kontrola manualna? Kiedy Służby Lotniskowe mają prawo przeszukiwać pasażerów? Co to jest kontrola manualna? Posłowie PIS postanowili złożyć skargę do marszałka woj. pomorskiego za przeszukanie Anny Fotygi na lotnisku. Służby lotniskowe wyjaśniają, że bramka zapiszczała, dlatego wszczęli kontrolę manualną. Kiedy służby mają prawo przeszukać pasażera? Co robić, gdy słyszymy hasło „kontrola manualna”?     MIĘSNY JEŻ - skąd to się wzięło i jak to się robi? Dlaczego MIĘSNY JEŻ jest hitem internetu? MIĘSNY JEŻ - skąd to się wzięło i jak to się robi? Dlaczego MIĘSNY JEŻ jest hitem internetu? Nie będzie przesadą, jeśli powiemy, że cała Polska aż huczy na temat "mięsnego jeża". Danie i powiązana z nim piosenka stały się prawdziwymi hitami internetu. Dla osób, które ostatnio nie włączały komputera ani Polsatu, przygotowaliśmy wyjaśnienie, czym jest "mięsny jeż", skąd się wziął i jak go zrobić. ILE KOSZTUJE TRUMNA? Jakie są najpopularniejsze MODELE TRUMIEN i kolory? ILE KOSZTUJE TRUMNA? Jakie są najpopularniejsze MODELE TRUMIEN i kolory? Ile kosztuje trumna? Jakie modele najczęściej wybierają żałobnicy dla swoich bliskich? Czy popularne są ciężkie i duże dębowe trumny czy może nadal chętnie kupowane są trumny papieskie - proste i bez ozdób? Jakiej trumny szukała mama Madzi w internecie? Kim jest WOJCIECH MANN, dziennikarz muzyczny, radiowiec i tekściarz, który zrezygnował z SZANSY NA SUKCES? Kim jest WOJCIECH MANN, dziennikarz muzyczny, radiowiec i tekściarz, który zrezygnował z SZANSY NA SUKCES? Autor wielu programów muzycznych i rozrywkowych, konferansjer, tekściarz, tłumacz i autor książek. Chyba nie ma drugiego dziennikarza darzonego taką sympatią przez słuchaczy i widzów. Inteligentny i bezpretensjonalny, z charakterystycznym poczuciem humoru. Człowiek orkiestra, marka sama w sobie, gwarancja jakości. Po prostu - Wojciech Mann. 

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!