Zwierzęta-architekci. Jak budują gniazda i nory, spiżarnie i legowiska? WIDEO, ZDJĘCIA

Mówi się, że dom stanowi otwartą księgę mówiącą wszystko o jego właścicielach. Powiedzenie to ma również zastosowanie w świecie zwierząt, które budują domostwa nie tylko po to, aby ustrzec się zimna i deszczu, ale też, by chronić swoje potomstwo.

Brytyjski podróżnik i popularyzator wiedzy przyrodniczej sir David Attenborough oprowadzi widzów po niezwykłym świecie zwierząt z całego świata i odkryje ich sekrety. Potrzeba sporo inteligencji, aby uwić idealne gniazdko, które spełni wszystkie wymagania danego gatunku. Zwierzęta potrafią stworzyć najbardziej skomplikowane konstrukcje przypominające nasze spiżarnie, przedszkola, wieżowce czy nawet metro. Sir David Attenborough odwiedza różne miejsca, by sprawdzić, które zwierzęta są najlepszymi architektami. Podgląda m.in. pawiany sypiające w jaskiniach w Kenii czy gwiazdonosy – owadożerne ssaki z rodziny kretowatych, które nie chcą nawet wyściubić nosa ze swojego lokum, bo jedzenie niemal samo wpada do ich domu.

.. Więcej o zwierzętach-budowniczych

 

Redakcja 28/03/2017

Zobacz też

Jaki SPORT uprawiać ZIMĄ, żeby nie stracić kondycji i nie przytyć? Jaki SPORT uprawiać ZIMĄ, żeby nie stracić kondycji i nie przytyć? Za oknem śnieg i mróz, a ty kompletnie straciłeś ochotę na sport? Nie tylko latem należy dbać o sylwetkę. Co robić zimą, by nie zaniedbać kondycji? Jakie sporty mogą uprawiać w zimę panie, a jakie panowie? Mówimy, jak ćwiczyć zimą. Pokazujemy taniec na lodzie, czyli jazda na łyżwach (WIDEO) podstawowe figury i pierwsze kroki na lodowisku. Maciej Stuhr kim jest aktor, grający jedną z głownych ról w filmie Pokłosie, co osiągnął? Maciej Stuhr kim jest aktor, grający jedną z głownych ról w filmie Pokłosie, co osiągnął? Maciej Stuhr - gwiazda komedii Chłopaki nie płaczą, Fuks i Testosteron, zagrał w 2012 roku w najlepszych polskich filmach. Kreacje w Obławie i Pokłosiu należą do zdecydowanie najwybitniejszych w karierze aktora. Rola w tym ostatnim - filmie Pokłosie Władysława Pasikowskiego - wywołała wielkie emocje. Magdalena Cielecka. KIM jest aktorka, co osiągnęła? Magdalena Cielecka. KIM jest aktorka, co osiągnęła? Kim jest Magdalena Cielecka - menadżer w Hotelu 52, dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego w Czasie honoru, prawniczka przechodząca terapię w serialu Bez tajemnic? Aktorka znana głównie ze szklanego ekranu, ma na swoim koncie imponujący dorobek filmowy i teatralny, który warto poznać. Sebastian Kulczyk. Kim jest i czym się zajmuje syn Jana Kulczyka? Sebastian Kulczyk. Kim jest i czym się zajmuje syn Jana Kulczyka? Kim jest Sebastian Kulczyk - syn Grażyny Kulczyk i multimilionera Jana Kulczyka, najbogatszego Polaka w rankingu tygodnika Wprost, którego majątek jest szacowany na prawie 10 miliardów złotych? Czym zajmuje się na co dzień?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!