Zwierzęta-architekci. Jak budują gniazda i nory, spiżarnie i legowiska? WIDEO, ZDJĘCIA

Mówi się, że dom stanowi otwartą księgę mówiącą wszystko o jego właścicielach. Powiedzenie to ma również zastosowanie w świecie zwierząt, które budują domostwa nie tylko po to, aby ustrzec się zimna i deszczu, ale też, by chronić swoje potomstwo.

Zwierzęta architekci

Zwierzęta architekci
Kraj produkcji: Wielka Brytania Kategoria wiekowa Czas trwania 00:52:19

Brytyjski podróżnik i popularyzator wiedzy przyrodniczej sir David Attenborough oprowadzi widzów po niezwykłym świecie zwierząt z całego świata i odkryje ich sekrety. Potrzeba sporo inteligencji, aby uwić idealne gniazdko, które spełni wszystkie wymagania danego gatunku. Zwierzęta potrafią stworzyć najbardziej skomplikowane konstrukcje przypominające nasze spiżarnie, przedszkola, wieżowce czy nawet metro. Sir David Attenborough odwiedza różne miejsca, by sprawdzić, które zwierzęta są najlepszymi architektami. Podgląda m.in. pawiany sypiające w jaskiniach w Kenii czy gwiazdonosy – owadożerne ssaki z rodziny kretowatych, które nie chcą nawet wyściubić nosa ze swojego lokum, bo jedzenie niemal samo wpada do ich domu.

.. Więcej o zwierzętach-budowniczych

 

Redakcja 27/06/2016

Zobacz też

Czego kobieta nie powinna robić mężczyźnie? RECEPTA na UDANY ZWIĄZEK Czego kobieta nie powinna robić mężczyźnie? RECEPTA na UDANY ZWIĄZEK Są rzeczy i sprawy właściwe kobietom. Są rzeczy i sprawy właściwe mężczyznom. Są rzeczy i sprawy, które robią tylko mężczyźni lub tylko kobiety. Są w końcu i takie, które mężczyźni mogą zrobić kobietom oraz dla kobiet i odwrotnie. Jest też jednak sporo sprawi rzeczy, których kobiety nigdy nie powinny robić mężczyznom. Co to jest? Jakimi kategoriami kierować się przy wyborze rasy psa? Jakimi kategoriami kierować się przy wyborze rasy psa? Wybór rasy psa nie jest sprawą łatwą. Wymaga przemyśleń i analizy. Musisz się zastanowić, czego dokładnie oczekujesz od pupila i ile czasu będziesz mógł mu poświęcić. Ważne jest. czy pies będzie pasował do twojego trybu życia. Obowiązkowe wyposażenie auta w Polsce: co trzeba mieć w samochodzie? Obowiązkowe wyposażenie auta w Polsce: co trzeba mieć w samochodzie? Przewóz w aucie takich przedmiotów, jak: apteczka, gaśnica, trójkąt ostrzegawczy, zapasowa żarówka czy kamizelka odblaskowa, w różnych europejskich państwach jest uregulowany odmiennymi przepisami. Które z tych elementów muszą obowiązkowo znaleźć się na wyposażeniu pojazdu w Polsce? Kim jest PIOTR SAŁYGA, mąż nieżyjącej blogerki Joanny Sałygi znanej jako Chustka? VIDEO Kim jest PIOTR SAŁYGA, mąż nieżyjącej blogerki Joanny Sałygi znanej jako Chustka? VIDEO Kim jest Piotr Sałyga, mąż Joanny Sałygi znanej jako Chustka? Piotr, który sprawił, że młoda kobieta mimo świadomości, że umiera, mówiła, że jest szczęśliwa. Bo kocha i jest kochana. Piotr, mężczyzna z przeszłością, który z wielką czułością i oddaniem opiekował się do ostatniej chwili Joanną i jej synem, a potem.... poszedł do więzienia.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!