Zwierzęca inwazja, odc. 4 – wiewiórki, pajęczaki i kleszcze opanowały ich domy!

Mój dom jest moją twierdzą? Owszem, dopóki wróg nie wedrze się do środka. Poznajmy trzy rodziny, których posiadłości zostały zasiedlone przez nieprzyjaciół – z pozoru tylko niegroźne wiewiórki, jadowite pajęczaki i przenoszące choroby kleszcze.
Czy XXI wiek rozpocznie erę szkodników? Miasta rozbudowują się w zastraszającym tempie, ludzie podróżują w coraz odleglejsze zakątki świata, a środki owadobójcze tracą moc. Ma to niewątpliwie wpływ na coraz szybsze rozmnażanie się i migrację licznych gatunków zwierząt, takich jak szczury, karaluchy, czy skorpiony... Czy nowoczesny styl życia i rozwój cywilizacji już na zawsze skazuje nas na dzielenie czterech ścian z ciągle mnożącym się szkodnikami?

W nadchodzącym odcinku serii odwiedzimy kolejne trzy posiadłości. Na strychu pewnego domu w stanie Missouri w USA zamieszkały niezidentyfikowane stworzenia. Klimatyzacja się popsuła a znad sufitu dochodzą odgłosy, które nie pozwalają spokojnie żyć. Jak się wkrótce okaże, nieproszeni goście to... z pozoru przyjacielskie i nieszkodliwe wiewiórki! Zwierzęta dzień w dzień terroryzują mieszkańców, a kiedy ci postanawiają się ich pozbyć, okazuje się, że z prawnego punktu widzenia jest to niemożliwe.

W tym samym czasie w domu pewnego strażaka w stanie Tennessee rozpanoszyły się jadowite pajęczaki. Właściciel posiadłości ruszył do walki z niechcianymi lokatorami, lecz zbagatelizował siłę przeciwnika i omal nie przypłacił tego życiem. Z kolei pewna amerykańska rodzina, która osiedliła się w Japonii, wkrótce po przeprowadzce będzie musiała stawić czoła kleszczom, a dokładnie – ich odmianie żyjącej w siedzibach ludzkich. Czy wygrają w starciu z insektami i czy uda im się ocalić życie i zdrowie?

 

Redakcja 31/07/2014

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!