Zwierzęca inwazja, odc. 4 – wiewiórki, pajęczaki i kleszcze opanowały ich domy!

Mój dom jest moją twierdzą? Owszem, dopóki wróg nie wedrze się do środka. Poznajmy trzy rodziny, których posiadłości zostały zasiedlone przez nieprzyjaciół – z pozoru tylko niegroźne wiewiórki, jadowite pajęczaki i przenoszące choroby kleszcze.
Czy XXI wiek rozpocznie erę szkodników? Miasta rozbudowują się w zastraszającym tempie, ludzie podróżują w coraz odleglejsze zakątki świata, a środki owadobójcze tracą moc. Ma to niewątpliwie wpływ na coraz szybsze rozmnażanie się i migrację licznych gatunków zwierząt, takich jak szczury, karaluchy, czy skorpiony... Czy nowoczesny styl życia i rozwój cywilizacji już na zawsze skazuje nas na dzielenie czterech ścian z ciągle mnożącym się szkodnikami?

W nadchodzącym odcinku serii odwiedzimy kolejne trzy posiadłości. Na strychu pewnego domu w stanie Missouri w USA zamieszkały niezidentyfikowane stworzenia. Klimatyzacja się popsuła a znad sufitu dochodzą odgłosy, które nie pozwalają spokojnie żyć. Jak się wkrótce okaże, nieproszeni goście to... z pozoru przyjacielskie i nieszkodliwe wiewiórki! Zwierzęta dzień w dzień terroryzują mieszkańców, a kiedy ci postanawiają się ich pozbyć, okazuje się, że z prawnego punktu widzenia jest to niemożliwe.

W tym samym czasie w domu pewnego strażaka w stanie Tennessee rozpanoszyły się jadowite pajęczaki. Właściciel posiadłości ruszył do walki z niechcianymi lokatorami, lecz zbagatelizował siłę przeciwnika i omal nie przypłacił tego życiem. Z kolei pewna amerykańska rodzina, która osiedliła się w Japonii, wkrótce po przeprowadzce będzie musiała stawić czoła kleszczom, a dokładnie – ich odmianie żyjącej w siedzibach ludzkich. Czy wygrają w starciu z insektami i czy uda im się ocalić życie i zdrowie?

 

Redakcja 31/07/2014

Zobacz też

NEIL ARMSTRONG powiedział jeden mały KROK DLA CZŁOWIEKA, wielki skok dla ludzkości podczas lądowania na...? NEIL ARMSTRONG powiedział jeden mały KROK DLA CZŁOWIEKA, wielki skok dla ludzkości podczas lądowania na...? 20 lipca 1969 roku człowiek po raz pierwszy stanął na Księżycu. To wydarzenie oraz słowa wypowiedziane przez amerykańskiego astronautę Neila Armstronga, dowódcę misji Apollo 11 przeszły do historii. "Dla człowieka to jeden mały krok, dla ludzkości skok ogromny" - That's one small step for [a] man, one giant leap for mankind. (ang.) - lub w innym tłumaczeniu: "To jest mały krok dla człowieka, ale wielki skok dla ludzkości".   Czym karmić koty w mroźne dni? Czym karmić koty w mroźne dni? Zimą niska temperatura sprawia, że wzrasta zapotrzebowanie kotów na pokarm. Kocia dieta w mroźne dni odbiega nieco od tej normalnej, podawanej na co dzień. Powinna być bardziej energetyczna, zapewniająca im przetrwanie chłodu oraz dobrze wpływająca na sierść. Dowiedz się, czym w mroźne dni karmić koty, zarówno te domowe, jak i podwórkowe. Wygląd kota. Jak pielęgnować zwierzę? Wygląd kota. Jak pielęgnować zwierzę? Zdrowie domowych kotów zależy tylko od ich właścicieli. Jeśli kot będzie zadbany, pożyje długo. Jak dbać o futro naszego czworonoga? Jak kąpać i chronić przed pchłami? Dowiedz się, jak pielęgnować kota, by był czyścioszkiem i towarzyszył nam jak najdłużej w dobrym zdrowiu? Czy przez iTaxi.pl zamówisz taksówkę? Czy przez iTaxi.pl zamówisz taksówkę? iTaxi to nowa aplikacja, dostępna dla wszystkich posiadaczy smartfonów z systemami Android i iOS. Dzięki niej możemy szybko i wygodnie zamówić taksówkę. Jak korzystać z iTaxi?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!