Zwierzęca inwazja, odc. 3 – niechciani lokatorzy w naszych domach

Czy na naszych oczach rozpoczyna się era szkodników? Bohaterami trzeciego odcinka „Zwierzęcej inwazja" są karaczany, myszy i szopy. Zobaczymy koszmarne obrazy zniszczeń dokonanych przez zwierzęcych współlokatorów – gnijące ściany, odchody sączące się ze stropów, ogołocone spiżarnie.W jednym z australijskich miasteczek spustoszenie sieją bardzo zwinne i sprytne gryzonie – myszy. Wszelkie pułapki i trucizny, za pomocą których lokalni mieszkańcy próbują zwalczyć inwazję tych sprytnych stworzeń z czasem okazują się nieskuteczne. Populacja szkodników nie maleje, a niewielkie zwierzęta wciąż są górą. Materiały filmowe włączone do programu pokazują ogromne stada myszy wlewające się do pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych, pustoszące je w poszukiwaniu żywności. Gryzonie pozostawiają odór nie do zniesienia, niszczą maszyny rolnicze i uprawy.

Jeden z apartamentów w kanadyjskiej Ottawie tonie w karaczanach. Pomimo wielokrotnych dezynsekcji ekspansywne owady wciąż do niego wracają – przechodzą z mieszkania sąsiada, który nie dba o czystość. Życie mieszkańców apartamentu zamieniło się w koszmar.

Dziwne dźwięki dochodzące z poddasza nie pozwalały normalnie żyć jednej z rodzin w Milwaukee w stanie Wisconsin. Na strychu odkryto w końcu zwierzęce szczątki. Jak się okazało, zagnieździły się tam szopy. Mimo zainstalowania specjalnych pułapek i eksterminacji mieszkających w domu niechcianych lokatorów, miejsce zdechłych zwierząt bezustannie zajmują nowi przybysze. Ze stropów sączą się ich cuchnące odchody, ściany gniją, a unoszące się opary powodują choroby u mieszkańców.

Czy XXI wiek rozpocznie erę szkodników? Miasta rozbudowują się w zastraszającym tempie, ludzie podróżują w coraz odleglejsze zakątki świata, a środki owadobójcze tracą moc. Ma to niewątpliwie wpływ na coraz szybsze rozmnażanie się i migrację szczurów, karaluchów a nawet skorpionów. Czy nowoczesny styl życia i rozwój cywilizacyjny już na zawsze skazuje nas na dzielenie czterech ścian z ciągle mnożącym się insektami i zwierzętami?

Redakcja 03/07/2014

Zobacz też

Ile kosztuje trumna? Gdzie i za ile kupić trumnę przez internet? Ile kosztuje trumna? Gdzie i za ile kupić trumnę przez internet? Według portalu gazeta.pl, Katarzyna W., matka półrocznej Madzi z Sosnowca, przed śmiercią dziecka szukała w internecie informacji o cenach trumien. Tak ustaliła prokuratura po przeszukaniu komputera kobiety. Informacje takie można wyszukać w sieci. Mówimy jak szukać cennika trumień w internecie. Gdzie szukać informacji o pochówku.  Aleksandra Kurzak – kim jest polski sopran, który podbił świat opery? Aleksandra Kurzak – kim jest polski sopran, który podbił świat opery? Aleksandra Kurzak to światowej sławy sopranistka. Jest młodą Polką, pochodzi z Wrocławia. Mając zaledwie 27 lat, wystąpiła w Metropolitan Opera w Nowym Jorku i Royal Opera House Covent Garden w Londynie, dwóch najbardziej prestiżowych scenach świata. Jej kalendarz zapełniony jest trzy lata naprzód! Dowiedz się więcej o Aleksandrze Kurzak. SENNIK - sen o mgle. Co oznacza? SENNIK - sen o mgle. Co oznacza? Jakie znaczenie ma sen o mgle? Niektórzy nie przywiązują wagi do snów i np. do mgły we śnie. Są dla nich tylko majakami, w których nie należy się doszukiwać jakiegokolwiek sensu. Inni zaś uważają, że pojawiające się w marzeniach sennych obrazy, przekazują cenne informacje na temat naszego stanu psychicznego. Dlaczego "za wyspą" wiatry "kręcą"? Dowiedz się, dlaczego za wyspami wiatr zmienia kierunek? Dlaczego "za wyspą" wiatry "kręcą"? Dowiedz się, dlaczego za wyspami wiatr zmienia kierunek? Często za zjawiska meteorologiczne odpowiadają sytuacje z których istnienia zdaje sobie sprawę niewiele osób. Zjawiskiem takim jest "Ścieżka Wirów Karmana" odpowiedzialna m.in. za zawalenie się mostu Tacoma w 1940. Dlaczego dochodzi do zaburzeń kierunku wiania wiatru po zawietrznej stronie wysp?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!