Zwierzęca inwazja, odc. 3 – niechciani lokatorzy w naszych domach

Czy na naszych oczach rozpoczyna się era szkodników? Bohaterami trzeciego odcinka „Zwierzęcej inwazja" są karaczany, myszy i szopy. Zobaczymy koszmarne obrazy zniszczeń dokonanych przez zwierzęcych współlokatorów – gnijące ściany, odchody sączące się ze stropów, ogołocone spiżarnie.W jednym z australijskich miasteczek spustoszenie sieją bardzo zwinne i sprytne gryzonie – myszy. Wszelkie pułapki i trucizny, za pomocą których lokalni mieszkańcy próbują zwalczyć inwazję tych sprytnych stworzeń z czasem okazują się nieskuteczne. Populacja szkodników nie maleje, a niewielkie zwierzęta wciąż są górą. Materiały filmowe włączone do programu pokazują ogromne stada myszy wlewające się do pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych, pustoszące je w poszukiwaniu żywności. Gryzonie pozostawiają odór nie do zniesienia, niszczą maszyny rolnicze i uprawy.

Jeden z apartamentów w kanadyjskiej Ottawie tonie w karaczanach. Pomimo wielokrotnych dezynsekcji ekspansywne owady wciąż do niego wracają – przechodzą z mieszkania sąsiada, który nie dba o czystość. Życie mieszkańców apartamentu zamieniło się w koszmar.

Dziwne dźwięki dochodzące z poddasza nie pozwalały normalnie żyć jednej z rodzin w Milwaukee w stanie Wisconsin. Na strychu odkryto w końcu zwierzęce szczątki. Jak się okazało, zagnieździły się tam szopy. Mimo zainstalowania specjalnych pułapek i eksterminacji mieszkających w domu niechcianych lokatorów, miejsce zdechłych zwierząt bezustannie zajmują nowi przybysze. Ze stropów sączą się ich cuchnące odchody, ściany gniją, a unoszące się opary powodują choroby u mieszkańców.

Czy XXI wiek rozpocznie erę szkodników? Miasta rozbudowują się w zastraszającym tempie, ludzie podróżują w coraz odleglejsze zakątki świata, a środki owadobójcze tracą moc. Ma to niewątpliwie wpływ na coraz szybsze rozmnażanie się i migrację szczurów, karaluchów a nawet skorpionów. Czy nowoczesny styl życia i rozwój cywilizacyjny już na zawsze skazuje nas na dzielenie czterech ścian z ciągle mnożącym się insektami i zwierzętami?

Redakcja 03/07/2014

Zobacz też

Przepowiednie. Jakie przepowiednie głosili Majowie? Przepowiednie. Jakie przepowiednie głosili Majowie? Kalendarz Majów kończy się na grudniu 2012 roku. Oprócz wizji apokaliptycznego końca świata, Majowie zostawili też wskazówki, którymi powinna kierować się ludzkość. Mówimy, jak wyglądały przepowiednie legendarnych Majów. Violetta Villas PRAWDZIWA HISTORIA. Przeczytaj prawdę o VIOLETCIE VILLAS Violetta Villas PRAWDZIWA HISTORIA. Przeczytaj prawdę o VIOLETCIE VILLAS Biografia Violetty Villas jest zawiła i pełna sprzeczności. Tak była postrzegana sama Violetta. Miała w sobie klejnot - wybitny głos. Odniosiła niebywałe sukcesy za granicą, występowała na koncertach radiowych w Szwajcarii i RFN, zdobyła Grand Prix na III Festival International des Variétés et Music-Halls w Rennes we Francji i koncertowała po całym świecie! Dlaczego Villas nie zrobiła tak wielkiej kariery w Polsce i ostatnie lata życia spędziła w samotności i ubóstwie? Przeczytaj PRAWDZIWĄ HISTORIĘ VIOLETTY VILLAS! BOŻE NARODZENIE NA ŚWIECIE - WŁOCHY. Kim jest Befana? Włoskie obyczaje i tradycje BOŻE NARODZENIE NA ŚWIECIE - WŁOCHY. Kim jest Befana? Włoskie obyczaje i tradycje Befana wygląda jak czarownica. To wróżka o wyglądzie wiedźmy. Jest niezbyt urodziwą staruszką z haczykowatym nosem. Mimo, że wygląda jak baba jaga włoskie dzieci ją uwielbiają. La Befana w tradycji włoskiej przynosi dzieciom prezenty w związku z Bożym Narodzeniem. Befana przychodzi w nocy z 5 na 6 stycznia dając grzecznym dzieciom słodycze i prezenty. Niegrzeczni dostają od niej węgiel, cebulę lub czosnek. Przeczytaj dlaczego Befana obdarowuje dzieci? JERZY KOZDROŃ, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Mrągowa. Zobacz SYLWETKĘ posła JERZY KOZDROŃ, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Mrągowa. Zobacz SYLWETKĘ posła Jerzy Kozdroń, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 25 (OKW Gdańsk). Prawnik, samorządowiec i działacz lokalnych struktur PO. Kozdroń demonstracyjnie zrezygnował z członkostwa w ZMS i PZPR po wprowadzeniu stanu wojennego. Z tego powodu stracił możliwość wykonywania funkcji sędziego w 1981 roku. Zobacz sylwetkę posła.   

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!