Zwierzęca inwazja, odc. 2. Myśleli, że są sami we własnym domu. Mylili się...

W drugim odcinku programu „Zwierzęca inwazja" kolejne trzy rodziny zmierzą się z bezwzględnym wrogiem i przekonają, jak bezsilny bywa człowiek w konfrontacji z naturą. Kto wyjdzie zwycięsko z tego starcia?
Tammy i Kevin marzyli o życiu blisko natury. Znaleźli cudowny dom w Oregonie, malowniczo położony z dala od cywilizacji. Gdy w nim zamieszkali, życie wydawało im się bajką. Po pewnym czasie zauważyli jednak, że w swoim domu nie są sami. Ich posesja opanowana była przez pająki. Jak się później miało okazać, ich ośmionożni współlokatorzy należeli do wyjątkowo agresywnego rodzaju tych zwierząt, charakteryzującego się ogromną zwinnością i dużą odpornością na środki owadobójcze, których ukąszenia mogą być niebezpieczne dla ludzi.

Ben i jego żona Amber znaleźli spokojną przystań wśród jezior i lasów. Jak się jednak wkrótce miało okazać, okolica w której zamieszkali, była jednym z największych siedlisk węży na tych terenach. Z kolei Tom i Janet musieli zmierzyć się z inwazją mrówek. Te niepozorne i z pozoru nieszkodliwe zwierzęta w grupie potrafią skutecznie uprzykrzyć życie swoim gospodarzom.

Czy XXI wiek rozpocznie erę szkodników? Miasta rozbudowują się w zastraszającym tempie, ludzie podróżują w coraz odleglejsze zakątki świata, a środki owadobójcze tracą swą moc. Ma to duży wpływ na rozmnażanie i migrację zwierząt najróżniejszych gatunków - szczurów, karaluchów, a nawet skorpionów. Czy nowoczesny styl życia i rozwój cywilizacji już na zawsze skazuje nas na dzielenie czterech ścian z ciągle mnożącymi się małymi bestiami?

 

Redakcja 24/06/2014

Zobacz też

STEFAN NIESIOŁOWSKI poseł PO - KIM JEST poseł PO z Łodzi. Zobacz SYLWETKĘ posła STEFAN NIESIOŁOWSKI poseł PO - KIM JEST poseł PO z Łodzi. Zobacz SYLWETKĘ posła Stefan Niesiołowski, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 8 (OKW Zielona Góra). Opozycjonista, profesor biologii, były wicemarszałek Sejmu, przewodniczący Komisji Obrony Narodowej oraz autor bogatej kolekcji cytatów. MAŁGORZATA NIEMCZYK, poseł PO - KIM JEST posłanki PO z Łodzi . Zobacz SYLWETKĘ posła MAŁGORZATA NIEMCZYK, poseł PO - KIM JEST posłanki PO z Łodzi . Zobacz SYLWETKĘ posła Małgorzata Niemczyk, posłanka Sejmu VII kadencji. Wybrana z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 9 (OKW Łódź). Była siatkarka, reprezentantka Polski w wielu prestiżowych turniejach i imprezach siatkarskich na całym świecie, a także komentator sportowy i posłanka. IZABELA MRZYGŁOCKA, posłanka PO - KIM JEST posłanka PO z Wałbrzycha. Zobacz SYLWETKĘ posła IZABELA MRZYGŁOCKA, posłanka PO - KIM JEST posłanka PO z Wałbrzycha. Zobacz SYLWETKĘ posła Izabela Mrzygłocka, posłanka Sejmu VII kadencji. Wybrana z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 2 (OKW Wałbrzych). Ekonomista i członek regionalnych struktur partii. W swojej karierze politycznej przez dziesięć lat należała do Unii Wolności. Do Platformy Obywatelskiej przystąpiła w 2004 roku. Z list PO zdobywała mandat poselski w V, VI i VII kadencji Sejmu RP. W wyborach w 2011 roku zdobyła 31 697 głosów. DOROTA NIEDZIELA, posełanka PO - KIM JEST posełanka PO z  Kętna. Zobacz SYLWETKĘ posła DOROTA NIEDZIELA, posełanka PO - KIM JEST posełanka PO z Kętna. Zobacz SYLWETKĘ posła Dorota Niedziela, posłanka Sejmu VII kadencji. Wybrana z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 12 (OKW Chrzanów). Doktor weterynarii i aktywistka społeczna.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!