Zwierzęca inwazja – chcał żyć blisko natury. Omal nie przypłacił tego życiem! Pająki, pluskwy i karaluchy atakują!

Oto kolejny odcinek opowieści o mieszkaniach, w których roi się od robaków, o domach oblężonych przez gryzonie i o gospodarstwach rolnych nękanych przez szkodniki. Życie mieszkających w nich ludzi stało się piekłem. Jesteście gotowi, żeby to zobaczyć?
Morgan Steelman, którego rodzina od pokoleń mieszka w domu w miejscowości Halls w Tennessee nieomal przypłacił życiem komfort życia w pięknej wiejskiej okolicy. Ugryziony został przez jadowitego pająka – pustelnika brunatnego, którego ukąszenia mogą powodować martwicę tkanek, a nawet śmierć. Jak się wkrótce okazało, nie był to tylko przypadkowy incydent. Pająki opanowały cały dom. Farmer stanął przed dramatyczną decyzją – opuścić dom zamieszkiwany przez pokoleń przez jego rodzinę, czy pozostać w nim i wydać wojnę nieproszonym gościom, którą można przypłacić zdrowiem albo życiem. Czy zdecyduje się żyć w poczuciu ciągłego zagrożenia?

Rodzina Kellych z miasta Senoia w stanie Georgia zbyt późno zorientowała się, że ich syn przywiózł ze sobą z koledżu pluskwy. Gdy tradycyjne metody eksterminacji insektów okazały się nieskuteczne, rodzina musiała zastosować opcje alternatywne. W innym mieście USA, Dormont w Pennsylvanii, rodzina Weissertów walczy z plagą karaluchów.

Czy te mrożące krew w żyłach opowieści to kolejne dowody na to, że w ciągu nadchodzących lat przyjdzie nam się mierzyć z plagami zwierząt, które będą nawiedzać siedziby ludzkie? Czy XXI wiek rozpocznie epokę szkodników? Miasta rozbudowują się w zastraszającym tempie, ludzie podróżują w coraz odleglejsze zakątki świata, a środki owadobójcze tracą moc. Ma to wpływ na rozmnażanie i migrację setek milionów zwierząt, w tym insektów takich jak pająki, pluskwy i karaluchy. Czy jest jakiś ratunek dla naszych domów? A może nasz nowoczesny styl życia i rozwój cywilizacyjny już na zawsze skazuje nas na dzielenie czterech ścian z ciągle mnożącą się fauną? Włącz telewizor i stań oko w oko ze stworzeniami, które wypowiedziały ludziom wojnę. Odważysz się?

Redakcja 08/07/2014

Zobacz też

Tabu USA. Naprawdę dziwne zachowania, zwyczaje i pasje Amerykanów. ZDJĘCIA, OPISY ODCINKÓW Tabu USA. Naprawdę dziwne zachowania, zwyczaje i pasje Amerykanów. ZDJĘCIA, OPISY ODCINKÓW Autorzy programu przyglądają się dziwnym zachowaniom, zwyczajom lub pasjom mieszkańców Stanów Zjednoczonych, które mogą wywoływać szok lub oburzenie. Odwiedzają m.in. osoby trudniące się niepopularnymi zawodami, a także ludzi, których wyróżnia nietypowy wygląd. Rozmawiają z nimi na trudne tematy dotyczące m.in. reakcji społeczeństwa na dziwne zwyczaje. Waga ciężka, odcinek 1. Poznajemy Emila, Elę i Karolinę. WIDEO Waga ciężka, odcinek 1. Poznajemy Emila, Elę i Karolinę. WIDEO W pierwszym odcinku serialu „Sala operacyjna: Waga ciężka” poznajemy troje bohaterów: Emila, Elę i Karolinę. Co ich łączy? Otyłość, którą chcą pokonać za sprawą chirurgicznego zmniejszenia żołądka. Czy uda im się spełnić marzenie o powrocie do zdrowej wagi? I jak będzie wyglądała ich droga do tego celu? Niezwykłe statki. Jak wyglądają pokłady łodzi, kutrów oraz mniejszych i większych okrętów? Niezwykłe statki. Jak wyglądają pokłady łodzi, kutrów oraz mniejszych i większych okrętów? Świat wilków morskich jest fascynujący, ale i niebezpieczny. Nawigowanie po oceanach i zmaganie się ze sztormami to zadanie nie dla każdego. Widzowie dowiedzą się, jak wprawić w ruch wielkie statki i co kryją pod pokładem. Cała naprzód! Robert Redford i Dziki Zachód. Jak kształtowała się tożsamość współczesnych Amerykanów? ZDJĘCIA Robert Redford i Dziki Zachód. Jak kształtowała się tożsamość współczesnych Amerykanów? ZDJĘCIA Zdobycie Dzikiego Zachodu miało ogromny wpływ na kształtowanie się tożsamości Amerykanów. Robert Redford ukazuje działający na wyobraźnię świat kowbojów, Indian, wyjętych spod prawa groźnych bandytów i rewolwerowców. Bohaterami kolejnych odcinków będą takie postaci jak Jesse James, Butch Cassidy czy Billy the Kid, a jako goście specjalni pojawią się m.in. Ed Harris, Kris Kristofferson i Burt Reynolds.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!