Zwierzęca inwazja – chcał żyć blisko natury. Omal nie przypłacił tego życiem! Pająki, pluskwy i karaluchy atakują!

Oto kolejny odcinek opowieści o mieszkaniach, w których roi się od robaków, o domach oblężonych przez gryzonie i o gospodarstwach rolnych nękanych przez szkodniki. Życie mieszkających w nich ludzi stało się piekłem. Jesteście gotowi, żeby to zobaczyć?
Morgan Steelman, którego rodzina od pokoleń mieszka w domu w miejscowości Halls w Tennessee nieomal przypłacił życiem komfort życia w pięknej wiejskiej okolicy. Ugryziony został przez jadowitego pająka – pustelnika brunatnego, którego ukąszenia mogą powodować martwicę tkanek, a nawet śmierć. Jak się wkrótce okazało, nie był to tylko przypadkowy incydent. Pająki opanowały cały dom. Farmer stanął przed dramatyczną decyzją – opuścić dom zamieszkiwany przez pokoleń przez jego rodzinę, czy pozostać w nim i wydać wojnę nieproszonym gościom, którą można przypłacić zdrowiem albo życiem. Czy zdecyduje się żyć w poczuciu ciągłego zagrożenia?

Rodzina Kellych z miasta Senoia w stanie Georgia zbyt późno zorientowała się, że ich syn przywiózł ze sobą z koledżu pluskwy. Gdy tradycyjne metody eksterminacji insektów okazały się nieskuteczne, rodzina musiała zastosować opcje alternatywne. W innym mieście USA, Dormont w Pennsylvanii, rodzina Weissertów walczy z plagą karaluchów.

Czy te mrożące krew w żyłach opowieści to kolejne dowody na to, że w ciągu nadchodzących lat przyjdzie nam się mierzyć z plagami zwierząt, które będą nawiedzać siedziby ludzkie? Czy XXI wiek rozpocznie epokę szkodników? Miasta rozbudowują się w zastraszającym tempie, ludzie podróżują w coraz odleglejsze zakątki świata, a środki owadobójcze tracą moc. Ma to wpływ na rozmnażanie i migrację setek milionów zwierząt, w tym insektów takich jak pająki, pluskwy i karaluchy. Czy jest jakiś ratunek dla naszych domów? A może nasz nowoczesny styl życia i rozwój cywilizacyjny już na zawsze skazuje nas na dzielenie czterech ścian z ciągle mnożącą się fauną? Włącz telewizor i stań oko w oko ze stworzeniami, które wypowiedziały ludziom wojnę. Odważysz się?

Redakcja 10/07/2014

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!