Zupa gulaszowa – przepis Magdy Gessler z Kuchennych rewolucji

Zupa gulaszowa Magdy Gessler na wołowej karkówce to prawdziwy hit polskich stołów! Rozgrzeje w chłodny dzień i jest tak sycąca, że wystarczy za cały obiad! Dowiedz się, jak ją zrobić.
Zdjęcie z artykułu: Zupa gulaszowa – przepis Magdy Gessler z Kuchennych rewolucji
Zupa gulaszowa – przepis Magdy Gessler z Kuchennych rewolucjiźródło:Photos.com

Przepis na swoje popisowe danie polska królowa kuchni podała w książce „Kuchnia moja pasja”  wydanej przez Edipresse Książki (2005 r.).

Składniki:

  • kilogram wołowego schabu karkowego,

  • 3 łyżki smalcu,

  • 6 ząbków czosnku,

  • 6 łyżek słodkiej papryki w proszku,

  • 3 łyżki ostrej papryki w proszku,

  • 4 pomidory,

  • 3 upieczone papryki,

  • 4 ziemniaki 

  • łyżeczkę kminku i soli.

Do sporządzenia mięsnego wywaru potrzebujemy jeszcze giczy cielęcej i nóżki wieprzowej, a wywaru z warzyw: 1 cebuli, dwóch marchewek, pół selera i litra czystej wody. Do tego jajka i mąka na zacierki.

Sposób przygotowania:

A oto jak Magda Gessler radzi się z nimi obchodzić: „Kilogram schabu karkowego kroimy w kostkę i marynujemy w 3 łyżkach słodkiej papryki, 6 ząbkach czosnku roztartych z odrobiną soli i kminku. Gulasz jest ciężki, a kminek jest naszym bezpiecznikiem. To jest nasze lekarstwo na gulasz. Zostawiamy mięso na całą noc. Dwie łyżki smalcu rozgrzewamy na patelni i wrzucamy dwie duże pokrojone w paski cebule. Dodajemy mięso, które leciutko obsmażamy. Kiedy mięso zaczyna lekko puszczać sok zasypujemy je kolejnymi trzema łyżkami słodkiej papryki. Papryka w gulaszu jest wszechobecna. Wszystko razem gotujemy, uzupełniając kleistym rosołem i wywarem z warzyw. Dalej dodajemy pokrojone w ćwiartki pomidory, upieczoną i pokrojoną paprykę, ostrą paprykę w proszku i 4 pokrojone w kostkę ziemniaki. Kiedy wszystko jest miękkie, dodajemy zacierki, które zagniatamy z całego jajka i mąki.”

Redakcja 03/02/2016

Zobacz też

Naco zwracać uwagę kupując JACHT UŻYWANY? Jakie DOKUMENTY powinien nam okazać sprzedający? Naco zwracać uwagę kupując JACHT UŻYWANY? Jakie DOKUMENTY powinien nam okazać sprzedający? Jeżeli nie stać nas na zakup jachtu nowego, rozwiązaniem jest kupno jachtu używanego. Taka transakcja jest trudna, bowiem strona sprzedająca (co naturalne) wiele chce ukryć, a kupująca uważa że za jacht jest drogi. Jakie dokumenty powinien nam pokazać sprzedający? Na co zwracać uwagę kupując JACHT UŻYWANY? Jak sprawdzić OLINOWANIE: ruchome i stałe? Na co zwracać uwagę kupując JACHT UŻYWANY? Jak sprawdzić OLINOWANIE: ruchome i stałe? Jeżeli nie stać nas na zakup jachtu nowego, rozwiązaniem jest kupno jachtu używanego. Taka transakcja jest trudna, bowiem strona sprzedająca (co naturalne) wiele chce ukryć, a kupująca uważa, że jacht jest za drogi. W tym odcinku naszego cyklu mówimy, jak sprawdzić liny olinowania ruchomego i stałego. Pomoże nam to stwierdzić, czy sprzedający dbał o swój jacht. Czy wiesz, że hormony zdradzą, jak długo przetrwa miłość? Czy wiesz, że hormony zdradzą, jak długo przetrwa miłość? Miłość to nie magia, ale chemiczne procesy. Jej pojawienie się i trwanie można wytłumaczyć naukowo. Wystarczy zbadać poziom oksytocyny we krwi partnerów. Im wyższy, tym większa szansa, że stworzą związek, który przetrwa długie lata. Tak twierdzą badacze z Uniwersytetu Bar-Ilan w Izraelu. Dowiedz się wiecj o związkach hormonów z miłością! Na co zwracać uwagę kupując JACHT UŻYWANY? Jak sprawdzić MASZT i BOM? Na co zwracać uwagę kupując JACHT UŻYWANY? Jak sprawdzić MASZT i BOM? Jeżeli nie stać nas na zakup jachtu nowego, rozwiązaniem jest kupno jachtu używanego. Taka transakcja jest trudna, bowiem strona sprzedająca (co naturalne) wiele chce ukryć, a kupująca uważa, że jacht jest za drogi. Mówimy, jak sprawdzić stan masztu, okuć i olinowania stałego, by wychwycić ewentualne usterki jachtu.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!