Żona Putina. Kim jest Ludmiła Putin?

To już oficjalnie potwierdzone! Władimir Putin rozwodzi się ze swoją żoną Ludmiłą. Po 30 latach kończy się małżeństwo prezydenta Rosji. Przez te wszystkie lata Ludmiła Putin żyła w cieniu swojego męża. Mówimy, kim jest i czym się zajmuje żona Putina - Ludmiła.

Władimir Putin i Ludmiła pobrali się 30 lat temu - 28 lipca 1983 roku. Ludmiła zawsze stroniła od mediów, a i one nigdy się o nią nie upominały. Przez całe życie stała w cieniu swojego męża, który nie zważając na swoją żonę otaczał się pięknymi, młodymi kobietami. 

Kim jest Ludmiła Putin?

Ludmiła Putin (z domu Szkrebniewa) urodziła się w Kaliningradzie 6 stycznia 1958 roku w rodzinie robotników. Ukończyła studia na wydziale romanistyki Uniwersytety Leningradzkiego. Ludmiła włada biegle językiem portugalskim, hiszpańskim, francuskim i niemieckim. Zanim poznała Władimira Putina pracowała, jako: pielęgniarka, listonoszka, tokarz, stewardessa Aerofłotu. Swojego sześć lat starszego męża poznała przez przypadek, zaraz po przeprowadzce do ówczesnego Leningradu. Putin pracował wtedy w leningradzkim oddziale KGB. W ciągu dwóch lat na świecie pojawiła się ich pierwsza córka - Maria. Rok później urodziła się Jekaterina. 

Żona Władimira Putina, podczas gdy on piął się po szczeblach politycznej kariery, zajmowała się domem i córkami. Kiedy w 2008 roku Ludmiła całkowicie zniknęła z życia publicznego, pojawiły się plotki o rzekomym rozwodzie pary prezydenckiej i decyzji Ludmiły o wstąpieniu do ściśle strzeżonego klasztoru. Iinni mówili, że Ludmiła mieszka w sekretnej willi Putina lub została wywieziona do Paryża. Wszystkie te plotki okazały się nieprawdą.

Ludmiła skarżyła się dawnej przyjaciółce rodziny Irene Pietsch, że Putin co prawda nie pije i nie bije, ale "spędza on dużo czasu wieczorami ze swoimi przyjaciółmi, a ona musi podczas tych spotkan usługiwać". Gdy Putin został szefem FSB Ludmiła miała powiedzieć Pietsch: "To okropna izolacja. Nigdy więcej podróżowania, gdzie chcę. Nigdy więcej swobody mówienia, co chcę. A dopiero zaczęłam żyć"

Jeżeli  formalny rozwód dojdzie do skutku, nie wiadomo, czym zajmie się Ludmiła i jak i gdzie spędzi kolejne lata.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 08/06/2013

Zobacz też

Jak założyć konto na Facebooku? Jak założyć konto na Facebooku? Jeżeli znajdujesz się wśród osób, których nie dopadł jeszcze Facebook i zastanawiasz się jak założyć konto albo, po prostu, tego nie wiesz, to nasz poradnik jest dla Ciebie. Mówimy, jak założyć konto na Facebooku. Święta oczami Polek na emigracji. Jak obchodzi się Boże Narodzenie w Anglii, Szwecji i Australii?  Święta oczami Polek na emigracji. Jak obchodzi się Boże Narodzenie w Anglii, Szwecji i Australii? Jak obchodzi się święta w Anglii, Szwecji czy Australii? Trzy Polki, które na stałe wyjechały z kraju aby zamieszkać na trzech różnych krańcach świata. Zapytaliśmy, co zaskoczyło je w obchodzeniu świąt Bożego Narodzenia w ich nowym miejscu zamieszkania, jakie były ich pierwsze święta na obczyźnie oraz czym tamtejsze tradycje różnią się od polskich. Jaka kara grozi za nieuzasadnione użycie świateł przeciwmgielnych? Jaka kara grozi za nieuzasadnione użycie świateł przeciwmgielnych? Światła przeciwmgielne to jednocześnie ogromna pomoc, ale i zmora kierowców. Jak ich używać, by wzajemnie sobie nie szkodzić? Co nam grozi za niewłaściwe użycie świateł przeciwmgielnych? ŚWIATŁA PRZECIWMGIELNE. Kiedy włączyć światła przeciwmgielne? Co kodeks drogowy mówi o włączaniu świateł przeciwmgielnych? ŚWIATŁA PRZECIWMGIELNE. Kiedy włączyć światła przeciwmgielne? Co kodeks drogowy mówi o włączaniu świateł przeciwmgielnych? Światła przeciwmgielne powinny być używane zgodnie ze swoją nazwą. Kodeks drogowy dość precyzyjnie określa w jakich warunkach można korzystać z przednich i tylnych świateł przeciwmgielnych. Bez przeróbek nie mogą być one stosowane jako światła do jazdy dziennej. Warto też pamiętać, że jazda na halogenach w nieuzasadnionych sytuacjach może skutkować mandatem. Kiedy można włączyć światła przeciwmgielne?

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!